Poimintoja kesän 2019 esiintyjistä.
Esiintyjän nimeä klikkaamalla pääset aakkostettuihin yhtyekuvauksiin.

5/5

Ti 9.7. klo 01.00 
La 13.7. klo 22.30 

Anna Fält

Ti 9.7. klo 13.30 
Ti 9.7. klo 18.00 RÅ!

Arto Järvelä & Mats Berglund


Pe 12.7. klo 00.00 
La 13.7. klo 21.15 

Antti Paalanen


Ti 9.7. klo 00.00 
Pe 12.7. klo 23.30 

Beethovenin parempi marssi

To 11.7. klo 19.00 
Pe 12.7. klo 21.00 

Duo Antonsson / Tuominen (SE/FI)


Ma 8.7. klo 18.45 

Ethno Finland Camp

Ma 8.7. klo 22.45 
Ti 9.7. klo 22.15 
Ke 10.7. klo 15.00 
To 11.7. klo 14.30 
Pe 12.7. klo 15.00 
La 13.7. klo 16.45 

Karjalan Nuoret 100 – Poies itekäs ite – 100 vuotta lujaa ystävyyttä

Ke 10.7. klo 17.30 

Kiharakolmio feat. MäSä Duo: Nurkkatanssit


La 13.7. klo 18.00 

Laulu- ja Soittoyhtiö Rempallaan

Ma 8.7. klo 23.30 
To 11.7. klo 16.45 
Pe 12.7. klo 22.00 
La 13.7. klo 21.30 

Mateli


Ti 9.7. klo 16.00 
Ke 10.7. klo 16.45

Muistojen Kaustinen

Ti 9.7. Anttilan pelimannit
Ke 10.7. Köyhäjoen pelimannit
To 11.7. Akkapelimannit
Pe 12.7. Jylhän pelimannit
La 13.7 Aila Rauhalan kanteletytöt ja Kaustisen kanteleet

Pelimannit Framilla – Ritva Talvitie ja Raimo Nummela

Ti 9.7. klo 17.30 Raimo Nummela
La 13.7. klo 11.30 Ritva Talvitie

Piia Kleemola & Petri Hakala duo


Ma 8.7. klo 00.00

PRIMO


To 11.7. klo 20.30 
Pe 12.7. klo 22.45 

Rosstan (RU)

Ma 8.7. klo 19.30 
Ti 9.7. klo 20.00
Ke 10.7. klo 13.00 / 21.00 
Pe 12.7. klo 10.00 / 14.30 

Räyhäytys

Pe 12.7. klo 20.00 
La 13.7. klo 21.30 

Siba Folk Big Band feat. Tanssiteatteri Kamala


La 13.7. klo 23.30 

Sun rakkautes tähden

To 11.7. klo 20.30 
Pe 12.7. klo 14.30 

Tanhu Facka

Pe 12.7. klo 21.00 
La 13.7. klo 20.15 

Tsuumi Sound System


Ke 10.7. klo 23.00 

Varjakka String Band


Ke 10.7. klo 23.00 
To 11.7. klo 14.15 

Vildá

Pe 12.7. klo 23.15
La 13.7. klo 22.15

VisualVoice

Ke 10.7. klo 21.00 / 22.45 

Vuokko Hovatta Kolmisin


Ti 9.7. klo 19.00 

Väsen (SE)


Ke 10.7. klo 21.00 
To 11.7. klo 21.45 

Ånon Egeland & Mikael Marin: Sorpesoll (NO/SE)


Ti 9.7. klo 20.15 
Ke 10.7. klo 14.15 

Aili Järvelä


To 11.7. klo 20.45 

Bill Hota & The Pulvers


Pe 12.7. klo 19.00 

Duo Selina


To 11.7. klo 17.45

Farandi (FI/SE/BE/DK/UK)


To 11.7. klo 15.30 
Pe 12.7. klo 16.30

ENKEL

Photo: Jimmy Träskelin

Ke 10.7. klo 22.00 
To 11.7. klo 23.00 

JPP & Panu Savolainen


Ke 10.7. klo 18.00 
JPP lisäksi Yökatrillissa (kts. alempaa).

Kaunis Elsa

Ma 8.7. klo 21.45 
Ti 9.7. klo 15.30 

Koivuselän kimallus

Mestaripelimanni Heikki Lahdelle omistetussa konsertissa esiintyy satapäinen joukko hänen pelimanniystäviään.
Ke 10.7. klo 15.30

Lilla Spelmansstämman

Ke 10.7.
Klo 11.30 Karlebynejdens Spelmansgille, TärjäFolk och Pietarsaaren Spelmanslag
Klo 13.00 Småbönders spelmanslag
Klo 13.30 Tallari med Marianne Maans och Juulia Salonen
Klo 19.30 Småbönders spelmanslag 40 år jubileumskonsert
Klo 20.00 Iltamat

MEILLON

Ma 8.7. klo 19.00 
Ti 9.7. klo 12.30 / 17.30 
Ke 10.7. klo 13.30 

Munnaripartio

To 11.7. klo 18.30 
Pe 12.7. klo 23.30 
La 13.7. klo 18.15 

Orivesi All Stars – Pispalan Sottiisin juhlatanssit

Pe 12.7. klo 00.00 

Piia Kleemola & Tea Polso: RindaNickola

Ke 10.7. klo 15.15 

Raakku

Raakku, kuva: Mai Syrjälä

Ma 8.7. klo 18.30 
Ti 9.7. klo 16.00 
Ke 10.7. klo 16.00 

Ruth Dornfeld & Timo Alakotila (US/FI)


Ti 9.7. klo 15.00 
To 11.7. klo 16.15 

Samuli Edelmann & Orkestra Suora Lähetys

Pe 12.7. klo 20.00 

Signmark

Marko Vuoriheimo. Photo Brendan Delany

Ke 10.7. klo 18.45 

Százlábú Folk Dance Ensemble (RO)

Ma 8.7. klo 19.30 
Ti 9.7. klo 20.00 / 17.30 
Ke 10.7. klo 13.00 / 21.00 
Pe 12.7. klo 10.00 / klo 14.15 / 16.00 

T for Three

Ma 8.7. klo 21.45 
Ti 9.7. klo 22.30 

Vesselil (DK)

Vesselil Photo: Ard Jongsma

Pe 12.7. klo 18.00 
La 13.7. klo 16.00 

Vilma & Sami

Ke 10.7. klo 21.00 
To 11.7. klo 15.00 

Wasel & The Weasels

Ma 8.7. klo 22.45 
La 13.7. klo 21.00 (Kaustinen Old Time Stomp)
Muut esiintymisajat julkaistaan käsiohjelman 2. painoksessa.

Wentus Blues Band


Pe 12.7. klo 17.30 

Almoraima (AR/CU/IT)

Pe 12.7. klo 14.15 / 16.30
La 13.7. klo 19.00 

April Verch Band & Curly Strings (CA/EE):  The Heritage Project


Pe 12.7. klo 22.15 
La 13.7. klo 20.15 

Asmaa Hamzaoui & Bnat Timbouktou (MA)


Ti 9.7. klo 21.00 
Ke 10.7. klo 13.00 
Ke 10.7. klo 19.00 

Barlast

Ti 9.7. klo 22.30 
Ke 10.7. klo 21.30 

Crying Uncle Bluegrass Band (US)


Ma 8.7. klo 20.45 
Ti 9.7. klo 16.30 

Elias, Veera & Timo (SE/FI)

Pe 12.7. klo 21.30 
La 13.7. klo 20.30 

Ilo(iset) tytöt

Ilo(iset) tytöt, kuva: Jasmin Syrjälä

La 13.7. klo 17.30 

Kalevauva.fi Kaustinen special 2019!


Ke 10.7. klo 20.00 

Madingma (BE)


Ti 9.7. klo 23.15 
Ke 10.7. klo 22.30 

Mikko Alatalo ja Jammi Humalamäki

Kuvaaja: Markku Ruottinen

To 11.7. klo 15.00 

MäSä Duo

Ke 10.7. klo 00.30 
Pe 12.7. klo 01.00 
La 13.7. klo 18.00 Kiharakolmio: Nurkkatanssit

Olena Uutai (SA-RU)


To 11.7. klo 23.00 Kallioklubi, elektroninen keikka
Pe 12.0. klo 16.30 Kaustinen-sali, akustinen konsertti

Peltolan pojat

Ma 8.7. klo 20.45 
Ke 10.7. klo 21.15 
La 13.7. klo 20.00 

Rajaton


To 11.7. klo 19.30 

¡RÅ!


Ti 9.7. klo 18.00 

SANS (UK/FI/AM)


To 11.7. klo 18.30 
Pe 12.7. klo 19.00 

Stella Polaris goes Kaustinen


La 13.7. klo 19.15

Tallari ystävineen

Ma 8.7. klo 17.30 Avajaisjuhla
Ti 9.7. klo 17.00 Tallari ja Loiskis
Ke 10.7. klo 13.30 Tallari ja Marianne Maans & Juulia Salonen
To 11.7. klo 19.00 Jimmy Träskelin & Tallari
Pe 12.7. klo 14.30 Maija Pokela ja Tallari
La 13.7. klo 18.15 

Teija Niku


Pe 12.7. klo 16.00 
La 13.7. klo 14.00 

U-tena Kenya Dancers (KE)

Ma 8.7. klo 19.30 
Ti 9.7. klo 15.00 / 20.00 
Ke 10.7. klo 15.30 / 21.00 

Vanhanpiian pojat

Ke 10.7. klo 21.00 / 23.15 
To 11.7. klo 23.15 
Pe 12.7. klo 17.15 

Vesterinen Yhtyeineen


La 13.7. klo 21.15 

VIMMA

Ti 09.7. klo 21.15 
To 11.7. klo 18.30

Yökatrilli & JPP

To 11.7. klo 00.00

Share