Aikataulu

ti 12.07.
ke 13.07.
to 14.07.
pe 15.07.
la 16.07.

tiistai 12.07.

S-Market

Selcimer
13.00 - 13.30

Teboil

kelpotrio
16.00 - 16.30

Pesolan leipomo

Vanhat Harput
13.00 - 13.30

Kraatari

Palmgrenin Kamut
13.45 - 14.15
Simunan sakki
15.45 - 16.15

Neste

Hirvikorpi & Keihäs
14.45 - 15.15

K-market

Figelit
14.30 - 15.00

Halpahalli

Hepsankeikkaa!
15.30 - 16.00

Iltarusko uusi puoli

Duo Molemmat päät äänessä
13.00 - 13.30

Iltarusko vanha puoli

Roikastajat
14.00 - 14.30

keskiviikko 13.07.

S-Market

AadaElina
13.00 - 13.30

Teboil

Saiha Group
14.00 - 14.30

Pesolan leipomo

Pontuksen pelimannit
12.00 - 12.30
Marko Välimäki
13.30 - 14.00

Kraatari

Hiljaus
15.00 - 15.30
Kansanmusiikkiyhtye Hilppa
16.00 - 16.30

Neste

Con-the-set
14.00 - 14.30

K-market

Fiori
12.30 - 13.00
Jakkara
13.45 - 14.15
Lauri Lantela
15.30 - 16.00

Halpahalli

Vox Stellarum
14.45 - 15.15

Iltarusko uusi puoli

Trio Seppänen
13.00 - 13.30

Iltarusko vanha puoli

MEREMMIÄHE
14.00 - 14.30

torstai 14.07.

S-Market

Elopeura
13.00 - 13.30
Vellamo
15.30 - 16.00

Teboil

Vispilä
14.00 - 14.30

Pesolan leipomo

Zinfandel
14.30 - 15.00

Kraatari

Trio Seppänen
11.30 - 12.00
Kemppis
12.30 - 13.00

Neste

Beepa
13.30 - 14.00

K-market

Matti Muhonen
12.00 - 12.30
Lauluryhmä Jännät
15.45 - 16.15

Halpahalli

30+1
15.00 - 15.30

Iltarusko uusi puoli

Anna-Liisa ja Margit Rantamäki
13.00 - 13.30

Iltarusko vanha puoli

Rokasahurit
14.00 - 14.30

Kyläsoitto

Jylhän kylätalolla
10.30 - 11.30

Kylätunnelmaan ja ulkokaustislaisten tapaamiseen kutsuu tänä vuonna kaunis ja heleästi soiva Jylhän kylä. Luvassa on pelimannimusiikin juhla, josta vastaa Jylhän pelimannit ystävineen yhdessä kyläläisten kanssa. Vuoden ulkokaustislaisen nimeää perinteisesti Kaustisen kunta. 

Bussikuljetus Jylhään lähtee Seurakuntatalon pihasta Pelimannihartauden jälkeen.

Ilmoittaudu mukaan 4.7. mennessä osoitteessa https://bit.ly/ulkokaustislaiset 

perjantai 15.07.

S-Market

Pelottomat
14.00 - 14.30

Teboil

Herrasväki Lindfors
14.15 - 14.45

Pesolan leipomo

Trio Klezmera
14.00 - 14.30

Kraatari

IMMO
12.30 - 13.00
Sakari Hietamäki
13.30 - 14.00
Jeremias Eilola
15.00 - 15.30
Manna ja Jari
16.00 - 16.30

Neste

Riitta Reijonen
13.30 - 14.00

K-market

Duo Laadidaa
15.15 - 15.45

Halpahalli

Lahukka
14.00 - 14.30

Iltarusko uusi puoli

Kupletööri Hannu Musakka
13.00 - 13.30

Iltarusko vanha puoli

Tummat sävelet
14.00 - 14.30

lauantai 16.07.

S-Market

Annelit
14.00 - 14.30

Teboil

Duo Rubato
12.30 - 13.00

Pesolan leipomo

Duo Kehveli
13.30 - 14.00

Kraatari

Halavatun Akat
13.00 - 13.30

Neste

Juuso Waris
13.45 - 14.15

K-market

The Triplet
13.30 - 14.00

Halpahalli

Juniper & The Wolf (US)
16.00 - 16.30

Iltarusko vanha puoli

Lullallei Duo
14.00 - 14.30
Jaa