10. Suuri huuliharppukonsertti

4/7 Waltzes

5/5

A. Briedis

AADA

Aallotar (FI/US)

Aaninki

Aapintuvan pelimannit /Kaustisen pelimannit

Aaret

Aarne Pohjois-Koivisto

Aava Kaskimaa ja Dagmar

Afrocosmos

Ahjolan Pelimannit

Ahjolan Tanhuajat ja Meluhaitta

Aholan pelimannit

AIAS

Aikuisnäppärit

Aikuisten keppihevosrata – lapset saavat opettaa!

Aila Rauhalan kanteletytöt

Aimo Hentinen

Aimo Mässbacka

Airi Hautamäki

Akkapelimannit

Alavuden Kaksiriviset

Alavuden puhallinorkesteri

Aleksi Mattila

Ali ja Hintti

Alice in WonderBand

Alice in WonderBand (Serbia) & Vilma Talvitie

Alpo Aaltokoski Company

Alusvasara

Ampias-Siivilä

Ampron prunni

Amyrit

Anita Kaustinen

Anitan Viulut

Anna-Liisa Rantamäki (Finnilä)

Anne-Mari Hakamäki

Anneli Aho

Anneli Valta- Lisitsin

Anni Luoma

Anskun testi

Anssi Känsälä Band

Antero Vipunen

Antti Kero

Antti Kliimaksi

Antti Paalanen

Antti Savilammen säestäjä

Antti Savilampi

Antti Savilampi - Mestarikansantanssijan henkilökuva

Anttilan pelimannit

Anturan Alta

Arkibanjo

Armas Kuponki

Arto Järvelä & Tapani Varis

Arto Petjala, Dog’n Roll Tmi

Asheblasta

AVA

Avainviulujamit

Avainviulukko

Bag of Music

Balalaikkafest

Baltic Crossing

Barockstämman

Belgae

Bellman-kollektiivi

Big Spit Duo

BILL HOTA

Blåsam (FR)

Bony Mäihiäinen

Borduna

Breizh Izel Orchestra (FR)

Brick Skatton

Broparkens Spelmadammer (SE)

Catchy

Cavanteri

Ceihäxet

Chickadee

Chillid pillimehet

Club For Five

Compass (EE)

Crossing the Gulf (EE/FI)

DANTCHEV:DOMAIN

Dear in the Headlights

DJPJP

Dromos

Duo Alla & Tuula

Duo Ilmonen & Nygård

Duo JJ Jari Leinonen/ Jukka Kivinen

DUO JukkaPekka

Duo Kahiste

Duo Kehveli

Duo Murpat

duo NokiSet

Duo Ohoiva

Duo PauMatti

Duo Suihkola & Hanhikoski

Duo Telmi

Duo Veikkolan Pojat

Duo Välkkyvä

Eereka

Ehea Laukkanen

EikuSwing

Eilbhe (IE)

Eima

Eivor & Sirja

Elias Martikainen

Elias Savisalo

Elävän perinnön ohjelmakokonaisuuden avaus

En Avant Deux

ENKEL

Erkki Hiekkavirta

Erkki Lassila

Erkki Vihinen

Erkki Virkkala & Iikka Huntus

Esittelyssä fest-noz - Unesco-kohde Ranskan Bretagnesta

Esko Salonen

Espoon pelimannit - Esbo spelmanslag

etanavalaat / snailwhales

Etelä-Pohjanmaan Mieslaulajat Jussit

Eteläpohjalaiset haitarijamit, vetäjänä Antti Paalanen

Eteläpohjalaiset Spelit Kansanmusiikkiyhdistys ry

Ethno Finland

Eve Crazy & Mar Yo

Evijärven mieslaulajat