K

K A S S I A H A S T U S
Kaie
Kaisa Karekallas
Kalevan Kaiku
Kangasalan Balladipelimannit
Kangasalan Pikkupelimannit
Kansanlauluyhtye ILO
Kansantanssi- ja musiikkiryhmä Jutarinki (Edustus, Juniorit, Jutaraito, M:n Pelimannit, Pikkupelimannit)
kansantanssiryhmä Sopusakki
Kansantanssiryhmä Väkitukko
Kantara
Kanteleduo Alpo ja Riikka
KanteleTAR
Kanteleyhtye Satakieli
Kantelisti Maria O
Kapela Maliszów (PL)
Kari Peltoniemi ja MPH kumppanit
Kari TiinanMies Kallonen
Karkkilan I ukuleleorkesteri
Karlebynejdens spelmansgille
Kaskikuusen pelimannit
Katiska
Katrilli
Kauhavan pelimannit
Kaustisen Hääkuoro
Kaustisen Iättömät Laulunlyömät
Kaustisen Kirkonkylän pelimannit
Kaustisen mieslaulajat
Kaustisen Purppuripelimannit
Kaustisen Showtanssijat & Crew
Kaustisen torviseitsikko
Keksi
Kellon harmonikkaorkesteri
Kesänki
Kesäpelimannit
Kiikosten Pelmannit
Kinnarin Pelimannit
Kipinä
Kirkhakkine
Kirsi ja Jari
Koijarit
Koiranen Kollektion
Kokon kipinät
Komote Lamas
Konginkankaan kantri trio
Kopla ja Bigband
Kortesjärven pelimannit
Koski
Kostajan Kaipuu
Kuivaniemen ja Simon pelimannit
Kuokkavieraat
Kuopion pelimannit
Kuopion Tuomiokirkkokuoro
Kuuluvainen
Kuusto
Kvartti
Käpyjouhikot
Käpylän musiikkiopiston kamulinja
Käpylän viulukolmoset
Köyhäjoen pelimannit

 


L

L J Toivonen/Victor Jaran luluja
Laihian aseman lapset
Lapua-Uusi-Guinea
LaSa
Lastenmusiikkiorkesteri Ammuu! Vuoden yhtye 2018
Lauantaiseura
Laulu- ja soittoyhtiö Rempallaan
Laulukuoro Ikivihreät
Lauluryhmä Helisevä
Lauluryhmä Jännät
Lauluyhtye Cantavierre
Lauluyhtye Helisevä
Lauluyhtye Hinku
Lauluyhtye Kuutama
Lauluyhtye Raiku
Lea Virtanen
Lehtokurpat
Leppävirran pelimannit
Liekkiö, www.facebook.com/liekkioband
Linkintuomat
Lipstikka
Loisaro
Los Olvidados-trio
Loven Luonto
Lukas Kristo: Harmonistics
Lullallei
Luo
Luunappi
Lydian kadonneet laulut

 


M

Maanväki
Maija Kauhanen
Maisemamatkoilla
MAJA-duo
Manna-lauluryhmä
Maria Kalaniemi & Eero Grundström
Maria Reikko & Best Case Scenario Band SHOWCASE 2018!
Marjatta Kinnusen perheyhtye
Marjuska Santala Trio
Marko Siekkinen & Toivoniemen reservaatti
Markus Haapoja
Marttilan PiiloPelimannit MPP
Matti ja Linda
Matti Stenroos
MC Tyyskä
Me isse
MEILLON
MEKKALA
Melymbrosia
Menevät Mimmit
Meri-Lapin Kanteleensoittajat
Mestaripelimannit Tepot
Mielen maisemat
Mielimusiikki
Mikkels Sons
Mikälie
MiniOttoset I
MiniOttoset II
MiniOttoset II Pelivanhemmat
Minna Stenberg
Mittumaari
Mityev
Miukeli
Moonshine
Mottine
Mummukööri
Muskotti
Mutsit ja Murut


N

NAAK
Naiskuoro Aika
Naiskuoro Harput
Nappulapeli
Nedervetil Hornorkester
Negrita
Nice&Voice
Niinirannan pelimannit
Nikulan pelimannit
Nissin Kööri
NOOLI
Noomi & Mara
Noora Kataja Trio
Nope
Nuotiopelimannit
Nytky
Näppärit

 


O

O’ pojat
Oíche Chéadaoin
Oke & Oge
Omaa Sukua
Omiri (PT)
Onni Rajaniemi
Oona ja Ossi
Orivesi All Stars
Otelautamiehet
Otra
Ottoset
Ottosten perilliset
Oulun Huuliharppupelimannit
Oulun Karjalaseuran Kuoro Käköset

Share