P

Pahan Ilman LinnuT

Pahe

Pajolaine

PapaS-Roll Crossower bänd

Pauha

Paula Koivuniemi Goes Folk

Peijakas!

Pelimannileidit

Pelismannit

Peltoniemen pelimannit

Peltolan Pojat

Pentti Rasinkangas & Jarmo Romppanen

Perpetuum Lokomobile – Showcase

Pessi ja Juntti

Petkele

Petri Hakala & Piia Kleemola -duo

Pétur Sakari ja Senni Valtonen

Philomannit

Piahvi & Pukatsoova

Pietarsaaren Spelmanslag

Pihasoittajat

Pihla Heikintytär

Piia Rask

Piipan Pojat

Piisakas

Pikipojat

PikkuOttoset I

PikkuOttoset II

Pinja Kolada & Sikariida

Pinnin pojat

Pint o´ The Times

Pirkan kantele

Pirkanmaan maakuntapelimannit

Pirkkalan Kirkkokuoro

Pirttiset

Pohjankartanon mandoliinit

Pohjola Project

PolkaMonsters

Polokkarit

Pookinrakentajat Hailuodosta

PosiDivas

Prusikoukku

Pulkkinen – Räss – Sadovska (FI/CH/HU)

Pumpun Henki

Purpuridansarna

Purpuri-ryhmä

Putaan Pelimannit

Puulan Sointu

Pyöreät Nurkat

Pömpeli


Q

 


R

Raili

Reeta Asikainen

RENTUKAT

Riatomaanikot

Roikastajat

Rommakko

Ronna Jam Band

Ronuuttajat

Rossi

Ruamjai

Ruskakuoro

Rykäys

Rytmiraide, Sakarat

Räätälit (DE)


S

Saana Kastelli

Saana Kujala, Laura Kuisma ja Timo Alakotila

Sabrina ja Saarten tyttäret

Saima

Sakalaiskat

Sakarat Laulupelimannit

Sakari Hietamäki

Salamakannel

Salongsorkestern

Salonkylän Pelimannit

Salvia

Samuli Edelmann

Samoaja

Sanni Virta

Sarah-Jane Summers & Juhani Silvola (GB/FI)

Sattuma (Ru)

Satu Sopanen & Tuttiorkesteri

Savilammen säestäjä

Savitaipaleen Taneli ja Charlotta

Seinäjoen Kaksiriviset

SekaWalta-kvartetti

Selcimer

Senni Heiskanen

Siina ja Nalle

Sillankorvan pelimannit

Silloiset

Simunan sakki

Siniruoko

Sitriini

Skruupelimannit

Slack Bird

Sláinte Karelia

Småbönders Spelmanslg

Snekka

Sopu

Sopusakki/Kortesjärven pelimannit

Sorrowhearts

Southport String Ensemble

Spelarit

Spot the Irish

SRO Musalinja Folk-kollektiivi 1

SRO Musalinja Folk-kollektiivi 2

Suburban String Band

Suistamon sähkö

Sukka Hukassa

Sukutila ja perinnön vaarat

Suomen Sahansoittajat

Susirekka

Suuri Duo

Suuri kavalkadikonsertti


T

Taalainmaalaiset?

Taavit

TaKaMus

Talkoopelimannit

Tallari

Tampereen Ukuleleorkesteri

Taraf De Haïdouks (RO)

Tarinatarhurit

Teatterikööri Marjaana

Teatterilesket

Teijo Aho ystävineen

Teijo ja Anneli Aho

Temperance

Tero Pajunen

Tero Pajunen ja Rakas Lapsi

The Aeon

The Bikini Brothers

The Green Hope

The Rhythm Dictators

The String Contingent & Senni Valtonen

The Triplet

Thunder Bayn Pelimannit (CA)

Tiera

Tiie

Tiilat ja Pelimannit

Timo Alakotila & piano

Toivo ja rauha

Toivo “Topi” Rajala ystävineen

Tollundin pelimannit

Tomas del Real

Tosi-Isot

Tovi

Trad.Attack! (EE)

Tradilintujen juhlaorkesteri

Treasure Land

Tribuutti Kirkalle House Band (solisteina Aija Puurtinen, Anssi Salminen ja Pekko Käppi)

Trio Klezmera

Trio Kolme-M

Trio Svin (DK)

Trio Tuokio

Trolska Polska (DK)

Trubaduuri Leiska

Trubaduuri Matti Reittamo

Tse Schäfer

Tuija & Annat

Tuliterä

Tupalaulajat

Turjake

Turun Kaksiriviset

Tuulesta viis’

Tuuletar

Tuulikki Tee

Tötterssön

Töölön viuluklubi


U

Uittosuma

UkuLissut

Uncle Ruby

Uppopumppu

Usko välimäki

Usko´s Pois

Usko´s Pois Kids

Uudisraivaajat

Share