16.07.2016 La/Lö/Sat

08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
00:00
00:30
01:00
01:30
08:30
09:00
09:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
00:00
00:30
01:00
01:30
Soittosali
Soittosali
Kaustisen tunti: Häävi ja Sillankorvan pelimannit
10:00 - 11:00
Häävi ja Sillankorvan pelimannit
Kaustisen tunti: Häävi ja Sillankorvan pelimannit

Häävi ja Sillankorvan pelimannit

Häly
11:00 - 11:15
Häly
Häly

Häly

Aléa
11:15 - 11:30
Aléa
Aléa

Aléa

Zwei Mannborgs
11:30 - 11:45
Zwei Mannborgs
Zwei Mannborgs

Zwei Mannborgs

Viskurit
11:45 - 12:00
Viskurit
Viskurit

Viskurit

Reija Vesamäki
12:00 - 12:15
Reija Vesamäki
Reija Vesamäki

Reija Vesamäki

Jalasjärven 1-riviset
12:15 - 12:30
Jalasjärven 1-riviset
Jalasjärven 1-riviset

Jalasjärven 1-riviset

Jalasjärven 2-riviset
12:30 - 12:45
Jalasjärven 2-riviset
Jalasjärven 2-riviset

Jalasjärven 2-riviset

Lauluyhtye Scherzo
12:45 - 13:00
Lauluyhtye Scherzo
Lauluyhtye Scherzo

Lauluyhtye Scherzo

Lauluyhtye Sisavaiset
13:30 - 13:45
Lauluyhtye Sisavaiset
Lauluyhtye Sisavaiset

Lauluyhtye Sisavaiset

Alusvasara
13:45 - 14:00
Alusvasara
Alusvasara

Alusvasara

Maria Ojanperä
14:00 - 14:15
Maria Ojanperä
Maria Ojanperä

Maria Ojanperä

Usko Välimäki
14:15 - 14:30
Usko Välimäki
Usko Välimäki

Usko Välimäki

Vähänimiset
14:30 - 14:45
Vähänimiset
Vähänimiset

Vähänimiset

Lahikaiset
14:45 - 15:00
Lahikaiset
Lahikaiset

Lahikaiset

Marttilan PiiloPelimannit
15:00 - 15:15
Marttilan PiiloPelimannit
Marttilan PiiloPelimannit

Marttilan PiiloPelimannit

Margis
15:15 - 15:30
Margis
Margis

Margis

KASSIAHASTUS
16:00 - 16:15
KASSIAHASTUS
KASSIAHASTUS

KASSIAHASTUS

Muskotti
16:15 - 16:30
Muskotti
Muskotti

Muskotti

Ruamjai
16:30 - 17:00
Ruamjai
Ruamjai

Ruamjai

Niko Aslak Peltonen
17:00 - 17:15
Niko Aslak Peltonen
Niko Aslak Peltonen

Niko Aslak Peltonen

Säije
17:15 - 17:30
Säije
Säije

Säije

Ponsa
17:30 - 17:45
Ponsa
Ponsa

Ponsa

Manna-lauluryhmä
17:45 - 18:00
Manna-lauluryhmä
Manna-lauluryhmä

Manna-lauluryhmä

Henry & Olga Kolari
18:00 - 18:15
Henry & Olga Kolari
Henry & Olga Kolari

Henry & Olga Kolari

Jeesiöjärven pelimannit
18:15 - 18:30
Jeesiöjärven pelimannit
Jeesiöjärven pelimannit

Jeesiöjärven pelimannit

Runotar
18:30 - 18:45
Runotar
Runotar

Runotar

Sanni Virta
18:45 - 19:00
Sanni Virta
Sanni Virta

Sanni Virta

Tiia ja Sanna
19:00 - 19:15
Tiia ja Sanna
Tiia ja Sanna

Tiia ja Sanna

Lauluyhtye Scherzo
19:15 - 19:30
Lauluyhtye Scherzo
Lauluyhtye Scherzo

Lauluyhtye Scherzo

Kanteleiltamat
20:00 - 21:30
Sanni Virta, Henry ja Olga Kolari sekä Duo Lilian Norberg ja Petra Saari
Kanteleiltamat

Esiintyy Sanni Virta, Henry ja Olga Kolari sekä Duo Lilian Norberg ja Petra Saari.

Iltakonsertti: Chorus Vallis
22:00 - 23:00
Oulun eteläisen alueen kamarikuoro
Iltakonsertti: Chorus Vallis

Olomouchin kuorofestivaalilla 2015 palkittu, Oulun eteläisen alueen kamarikuoro taipuu monenlaiseen musiikkityyliin; uusin ohjelmisto muodostuu monipuolisesta kansanmusiikista.

Juhlapiha
Juhlapiha
Äänikollit-Ljudkollarna-Soundchecks
11:00 - 11:30
Äänikollit-Ljudkollarna-Soundchecks
Äänikollit-Ljudkollarna-Soundchecks

Äänikollit-Ljudkollarna-Soundchecks

Lauluyhtye Scherzo
11:30 - 12:00
Lauluyhtye Scherzo
Lauluyhtye Scherzo

Lauluyhtye Scherzo

Gniders
12:00 - 12:30
Gniders
Gniders

Gniders

Mampa
12:30 - 13:00
Mampa
Mampa

Mampa

Alavuden Kaksiriviset
13:00 - 13:30
Rytmikästä ja tanssittavaa haitarimusiikkia jo 30 vuotta!
Alavuden Kaksiriviset

Rytmikästä ja tanssittavaa haitarimusiikkia jo 30 vuotta!

Kansantanssia: Mini-, Pikku- ja JunioriOttoset, Ottoset sekä EmeritusOttoset
13:30 - 14:30
Mini-, Pikku- ja JunioriOttoset, Ottoset sekä EmeritusOttoset
Kansantanssia: Mini-, Pikku- ja JunioriOttoset, Ottoset sekä EmeritusOttoset

Kaustisen Nuorisoseuran Ottoset tanssii, laulaa ja soittaa. Esiintymässä Mini-, Pikku- ja JunioriOttoset, Ottoset sekä EmeritusOttoset.

Pyhäjoen Seelarit
14:30 - 15:00
Pyhäjoen Seelarit
Pyhäjoen Seelarit

Pyhäjoen Seelarit

Usko Välimäki
15:00 - 15:30
Usko Välimäki
Usko Välimäki

Usko Välimäki

Kansatanssia: Riijarit ja Turun Kiikurit
15:30 - 16:15
Riijarit ja Turun Kiikurit
Kansatanssia: Riijarit ja Turun Kiikurit

Riijarit ja Turun Kiikurit

Koiviston pojat
16:15 - 16:30
Koiviston pojat
Koiviston pojat

Koiviston pojat

Jalasjärven 2-riviset
16:30 - 17:00
Jalasjärven 2-riviset
Jalasjärven 2-riviset

Jalasjärven 2-riviset

Kaustisen Hääkuoro
17:00 - 17:30
Juhlava ja perinteikäs sekakuoro
Kaustisen Hääkuoro

Juhlava ja perinteikäs sekakuoro.

Chorus Vallis
17:30 - 18:15
Chorus Vallis
Chorus Vallis

Chorus Vallis

Kyllikit ja Tähdenlento-orkesteri
18:15 - 19:00
Kyllikit ja Tähdenlento-orkesteri
Kyllikit ja Tähdenlento-orkesteri

Kyllikit ja Tähdenlento-orkesteri

Kansantanssia: Rikurilla
19:00 - 19:30
Rikurilla Iisalmesta
Kansantanssia: Rikurilla

Rikurilla Iisalmesta.

Torviseitsikkojen tanssit
19:30 - 22:45
Esiintymässä Pirttiperän Seitsikko, Kaustisen Torviseitsikko, Nedervetil Hornorkester ja Terjärv Big Band
Torviseitsikkojen tanssit

Esiintymässä Pirttiperän Seitsikko, Kaustisen Torviseitsikko, Nedervetil Hornorkester ja Terjärv Big Band.

Juhlapihan tanssit
22:45 - 00:00
Tanssittajana Viihdeorkesteri Silmittömät
Juhlapihan tanssit

Juhlapihan tanssit päättää Viihdeorkesteri Silmittömät.

Krenikka
Krenikka
Duo Dopvals
10:30 - 11:00
Duo Dopvals
Duo Dopvals

Duo Dopvals

RuoTo
11:00 - 11:30
RuoTo
RuoTo

RuoTo

AIKA
11:30 - 12:00
AIKA
AIKA

AIKA

Uittosuma
12:00 - 12:30
Uittosuma on Ulla Laukkasen, Maija Holopaisen, viulujen, jouhikon ja luupperin yhdistelmä.
Uittosuma

Uittosuma on Ulla Laukkasen, Maija Holopaisen, viulujen, jouhikon ja luupperin yhdistelmä.

Ilo(iset) tytöt
12:30 - 13:00
Ilo(iset) tytöt
Ilo(iset) tytöt

Ilo(iset) tytöt

Markus Haapoja
13:00 - 13:30
Markus Haapoja
Markus Haapoja

Markus Haapoja

Sanna Sällinen
13:30 - 14:00
Sanna Sällinen
Sanna Sällinen

Sanna Sällinen

Vanhat Harput
14:00 - 14:30
Vanhat Harput
Vanhat Harput

Vanhat Harput

Young Man's Misery
14:30 - 15:00
Young Man's Misery
Young Man's Misery

Young Man's Misery

Con-the-Set
15:00 - 15:30
Con-the-Set
Con-the-Set

Con-the-Set

Tulitangara
15:30 - 16:00
Tulitangara
Tulitangara

Tulitangara

Ike Virtanen Spesiaali
16:00 - 16:30
Ike Virtanen Spesiaali
Ike Virtanen Spesiaali

Ike Virtanen Spesiaali

Arthur the Marcher
16:30 - 17:00
Arthur the Marcher
Arthur the Marcher

Arthur the Marcher

Duo SiPe
17:00 - 17:30
Duo SiPe
Duo SiPe

Duo SiPe

Pömpeli
17:30 - 18:00
Pömpeli
Pömpeli

Pömpeli

Usko Välimäki
18:00 - 18:30
Usko Välimäki
Usko Välimäki

Usko Välimäki

Coach & Toverit
18:30 - 19:00
Coach & Toverit
Coach & Toverit

Coach & Toverit

Kleio
19:00 - 19:30
Kleio
Kleio

Kleio

Mihoko Koto
19:30 - 20:00
Mihoko Koto
Mihoko Koto

Mihoko Koto

Street Spiritin Pelimannit
20:00 - 20:30
Street Spiritin Pelimannit
Street Spiritin Pelimannit

Street Spiritin Pelimannit

Kahakkakuoro
20:30 - 21:00
Kahakkakuoro
Kahakkakuoro

Kahakkakuoro

Zahir
21:00 - 21:30
Zahir
Zahir

Zahir

NeNeNe
21:30 - 22:00
NeNeNe
NeNeNe

NeNeNe

Pelimanniyhtye
22:00 - 22:30
Pelimanniyhtye
Pelimanniyhtye

Pelimanniyhtye

Pelimanniyhtye
22:30 - 23:00
Pelimanniyhtye
Pelimanniyhtye

Pelimanniyhtye

Pelimannin penkki
23:00 - 00:00
Vapaan soiton tila
Pelimannin penkki

Vapaan soiton tila.

Yhteissoittotanssit, päätösjamit ja loppusoitto
00:00 - 01:00
Pelimannien vapaat yhteissoittotanssit, päätösjamit ja loppusoitto
Yhteissoittotanssit, päätösjamit ja loppusoitto

Pelimannien vapaat yhteissoittotanssit, päätösjamit ja loppusoitto.

Viinitupa
Viinitupa
Tuulikki Tee
12:00 - 12:30
Tuulikki Tee
Tuulikki Tee

Tuulikki Tee

Säije
12:30 - 13:00
Säije
Säije

Säije

Lahikaiset
13:00 - 13:30
Lahikaiset
Lahikaiset

Lahikaiset

Naiskuoro Harput
13:30 - 14:00
10 vuotta muotin vierestä!
Naiskuoro Harput

10 vuotta muotin vierestä!

Amppakeijarit
14:00 - 14:30
Amppakeijarit
Amppakeijarit

Amppakeijarit

Ville
14:30 - 15:00
Ville
Ville

Ville

Vähänimiset
15:00 - 15:30
Vähänimiset
Vähänimiset

Vähänimiset

Jeesiöjärven pelimannit
15:30 - 16:00
Jeesiöjärven pelimannit
Jeesiöjärven pelimannit

Jeesiöjärven pelimannit

Finn Hall Duo
16:00 - 16:30
Finn Hall Duo
Finn Hall Duo

Finn Hall Duo

Ohto Huikuri & Heidi Kenttälä
16:30 - 17:00
Ohto Huikuri & Heidi Kenttälä
Ohto Huikuri & Heidi Kenttälä

Ohto Huikuri & Heidi Kenttälä

Essi Putkonen
17:00 - 17:30
Essi Putkonen
Essi Putkonen

Essi Putkonen

Minna Formunen
17:30 - 18:00
Minna Formunen
Minna Formunen

Minna Formunen

Uolevi's Blues
18:00 - 18:30
Uolevi's Blues
Uolevi's Blues

Uolevi's Blues

FairTrad.
18:00 - 18:30
FairTrad.
FairTrad.

FairTrad.

Kupletööri Hannu Musakka
18:30 - 19:00
Kupletööri Hannu Musakka
Kupletööri Hannu Musakka

Kupletööri Hannu Musakka

Uncle Ruby
19:00 - 19:30
Uncle Ruby
Uncle Ruby

Uncle Ruby

Rahvaan Laulu
19:30 - 20:00
Rahvaan Laulu
Rahvaan Laulu

Rahvaan Laulu

L. Don Ohkami
20:00 - 20:30
L. Don Ohkami
L. Don Ohkami

L. Don Ohkami

Coach & Toverit
20:30 - 21:00
Coach & Toverit
Coach & Toverit

Coach & Toverit

RaW (SE)
21:00 - 21:30
RaW (SE)
RaW (SE)

RaW (SE)

KASSIAHASTUS
21:30 - 22:00
Virolais-suomalainen rempseä musiikki molemmilla kielillä
KASSIAHASTUS

Virolais-suomalainen rempseä musiikki molemmilla kielillä.

Ilo(iset) tytöt
22:00 - 22:30
Ilo(iset) tytöt
Ilo(iset) tytöt

Ilo(iset) tytöt

Petty Pilgrims
22:30 - 23:00
Petty Pilgrims
Petty Pilgrims

Petty Pilgrims

Doggerland
23:00 - 23:30
Doggerland
Doggerland

Doggerland

Che Quevara
23:30 - 00:00
Omia sävellyksiä jazzhumpaten ja kantrifolkaten
Che Quevara

Omia sävellyksiä jazzhumpaten ja kantrifolkaten.

MeKaVa
00:00 - 00:30
MeKaVa
MeKaVa

MeKaVa

Pippurikirurgi & Ohitusleikkausorkesteri
00:30 - 01:30
The Beatlesin parhaita biisejä hurjalla meiningillä
Pippurikirurgi & Ohitusleikkausorkesteri

The Beatlesin parhaita biisejä hurjalla meiningillä.

Pelimannitalon kahvila / Santerin kabinetti
Pelimannitalon kahvila / Santerin kabinetti
Duo Äänenmurros, Santerin kabinetissa
12:00 - 12:30
Duo Äänenmurros
Duo Äänenmurros, Santerin kabinetissa

Duo Äänenmurros

Vellu, Santerin kabinetissa
12:30 - 13:00
Vellu
Vellu, Santerin kabinetissa

Vellu

Heikki Isoniemi, Santerin kabinetissa
13:00 - 13:30
Heikki Isoniemi
Heikki Isoniemi, Santerin kabinetissa

Heikki Isoniemi

Uncle Ruby, Santerin kabinetissa
13:30 - 14:00
Uncle Ruby
Uncle Ruby, Santerin kabinetissa

Uncle Ruby

Back to the 60th with Bob Dylan, Santerin kabinetissa
14:00 - 14:30
Back to the 60th with Bob Dylan
Back to the 60th with Bob Dylan, Santerin kabinetissa

Back to the 60th with Bob Dylan

L'orque de Barbarie, Santerin kabinetissa
14:30 - 15:00
L'orque de Barbarie
L'orque de Barbarie, Santerin kabinetissa

L'orque de Barbarie

Petteri Tuovinen, Santerin kabinetissa
15:00 - 15:30
Petteri Tuovinen
Petteri Tuovinen, Santerin kabinetissa

Petteri Tuovinen

Säije, Santerin kabinetissa
15:30 - 16:00
Säije
Säije, Santerin kabinetissa

Säije

Reija Vesamäki, Santerin kabinetissa
16:00 - 16:30
Reija Vesamäki
Reija Vesamäki, Santerin kabinetissa

Reija Vesamäki

Duo Sulo, Santerin kabinetissa
16:30 - 17:00
Duo Sulo
Duo Sulo, Santerin kabinetissa

Duo Sulo

Young Man's Misery, Santerin kabinetissa
17:00 - 17:30
Young Man's Misery
Young Man's Misery, Santerin kabinetissa

Young Man's Misery

Sanni Virta, Santerin kabinetissa
17:30 - 18:00
Sanni Virta
Sanni Virta, Santerin kabinetissa

Sanni Virta

Aléa, Santerin kabinetissa
18:00 - 18:30
Aléa
Aléa, Santerin kabinetissa

Aléa

mammantytöt!, Santerin kabinetissa
18:30 - 19:00
mammantytöt!
mammantytöt!, Santerin kabinetissa

mammantytöt!

AIKA, Santerin kabinetissa
19:00 - 19:30
AIKA
AIKA, Santerin kabinetissa

AIKA

Arthur the Marcer, Santerin kabinetissa
19:30 - 20:00
Arthur the Marcer
Arthur the Marcer, Santerin kabinetissa

Arthur the Marcer

Ronuuttajat, kahviossa
20:00 - 20:30
Eteläpohjalaista vauhdikasta meininkiä
Ronuuttajat, kahviossa

Eteläpohjalaista vauhdikasta meininkiä.

Treasure Land, kahviossa
20:30 - 21:00
Treasure Land
Treasure Land, kahviossa

Treasure Land

Alice Aloof, kahviossa
21:00 - 21:30
Alice Aloof
Alice Aloof, kahviossa

Alice Aloof

Otra, kahviossa
21:30 - 22:00
Otra
Otra, kahviossa

Otra

Sukka Hukassa, kahviossa
22:00 - 22:45
Sukka Hukassa
Sukka Hukassa, kahviossa

Sukka Hukassa

Slack Bird, kahviossa
22:45 - 23:30
Slack Bird
Slack Bird, kahviossa

Slack Bird

Luunappi, kahviossa
23:30 - 00:00
Luunappi
Luunappi, kahviossa

Luunappi

Himmeli, kahviossa
00:30 - 01:00
Himmeli
Himmeli, kahviossa

Himmeli

2-7 Miehen Trio?, kahviossa
01:00 - 01:30
2-7 Miehen Trio?
2-7 Miehen Trio?, kahviossa

2-7 Miehen Trio?

16.07.2016 La/Lö/Sat
Soittosali
Pelimannitalon kahvila / Santerin kabinetti