13.07.2016 Ke/Ons/Wed

10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
00:00
00:30
01:00
01:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
00:00
00:30
01:00
01:30
Soittosali
Soittosali
Kaustisen tunti
10:00 - 11:00
Nikulan pelimannit ja Nappulapeli
Kaustisen tunti

Nikulan pelimannit ja Nappulapeli.

Kangasalan Pikkupelimannit
11:00 - 11:30
Kangasalan Pikkupelimannit
Kangasalan Pikkupelimannit

Kangasalan Pikkupelimannit

Kangasalan Balladipelimannit
11:30 - 11:45
Kangasalan Balladipelimannit
Kangasalan Balladipelimannit

Kangasalan Balladipelimannit

Trubaduuri Matti Reittamo
11:45 - 12:00
Trubaduuri Matti Reittamo
Trubaduuri Matti Reittamo

Trubaduuri Matti Reittamo

Huuliveikot - Lipfellows
12:00 - 12:15
Huuliveikot - Lipfellows
Huuliveikot - Lipfellows

Huuliveikot - Lipfellows

Kauhajoen Klaneetit
12:15 - 12:30
Kauhajoen Klaneetit
Kauhajoen Klaneetit

Kauhajoen Klaneetit

Ruoveden Pelimannit
12:30 - 12:45
Ruoveden Pelimannit
Ruoveden Pelimannit

Ruoveden Pelimannit

Koiranen Kollektion
12:45 - 13:00
Koiranen Kollektion
Koiranen Kollektion

Koiranen Kollektion

Mestaripelimanni Esko Pirttilampi
13:00 - 13:15
Mestaripelimanni Esko Pirttilampi
Mestaripelimanni Esko Pirttilampi

Mestaripelimanni Esko Pirttilampi

Usko Välimäki ja Veikko Kuivalainen
13:30 - 13:45
Usko Välimäki ja Veikko Kuivalainen
Usko Välimäki ja Veikko Kuivalainen

Usko Välimäki ja Veikko Kuivalainen

Pelimanniyhtye
13:30 - 13:45
Pelimanniyhtye

Itäkylän miehet
13:45 - 14:00
Itäkylän miehet
Itäkylän miehet

Itäkylän miehet

Kanteleduo Alpo ja Riikka
14:00 - 14:15
Kanteleduo Alpo ja Riikka
Kanteleduo Alpo ja Riikka

Kanteleduo Alpo ja Riikka

Putaan pelimannit
14:15 - 14:30
Putaan pelimannit
Putaan pelimannit

Putaan pelimannit

Arvid & Olli-Pekka Lundén
14:30 - 14:45
Arvid & Olli-Pekka Lundén
Arvid & Olli-Pekka Lundén

Arvid & Olli-Pekka Lundén

Yläliedon veikot
14:45 - 15:00
Yläliedon veikot
Yläliedon veikot

Yläliedon veikot

Windalan pelimannit
15:00 - 15:15
Windalan pelimannit
Windalan pelimannit

Windalan pelimannit

Saijan fiulit
15:15 - 15:30
Saijan fiulit
Saijan fiulit

Saijan fiulit

Jouhinen
16:00 - 16:15
Jouhinen
Jouhinen

Jouhinen.

Bergmans Spelmanslag
16:15 - 16:30
Bergmans Spelmanslag
Bergmans Spelmanslag

Bergmans Spelmanslag

Duo Jaana & Junnu
16:30 - 16:45
Duo Jaana & Junnu
Duo Jaana & Junnu

Duo Jaana & Junnu

Kvartti
16:45 - 17:00
Kvartti
Kvartti

Kvartti

Kanteleorkesteri Satakieli
17:00 - 17:15
Kanteleorkesteri Satakieli
Kanteleorkesteri Satakieli

Kanteleorkesteri Satakieli

SekaWalta-kvartetti
17:15 - 17:30
SekaWalta-kvartetti
SekaWalta-kvartetti

SekaWalta-kvartetti

Lappajärven ja Itäkylän pelimannit
17:30 - 18:00
Lappajärven ja Itäkylän pelimannit
Lappajärven ja Itäkylän pelimannit

Lappajärven ja Itäkylän pelimannit

Vantaan kansanpelimannit
18:00 - 18:45
Vantaan kansanpelimannit 40-vuotisjuhlakonsertissaan!
Vantaan kansanpelimannit

Vantaan kansanpelimannit 40-vuotisjuhlakonsertissaan! Taidolla ja tyylillä kansanmusiikkia ja tanssimusiikkia läpi vuosikymmenien.

Neljäs Suuri Perinteinen Huuliharppu-konsertti
19:00 - 20:00
Suomen huuliharpistien yhteinen kokoontuminen, upea kattaus suomalaista huuliharppumusiikkia
Neljäs Suuri Perinteinen Huuliharppu-konsertti

Suomen huuliharpistien yhteinen kokoontuminen, upea kattaus suomalaista huuliharppumusiikkia.

Lilla Spelmansstämman -iltamat
20:30 - 22:00
Kaikki suomenruotsalaiset yhtyeet yhdessä ja erikseen. Ilta huipentuu pelimannien Allspel-yhteissoittoon.
Lilla Spelmansstämman -iltamat

Kaikki suomenruotsalaiset yhtyeet yhdessä ja erikseen. Ilta huipentuu pelimannien Allspel-yhteissoittoon. Esiintyy mm. Double J Twins, Mampa, 3riksson, Karlebynejdens Spelmansgille, Pietarsaaren ja Småbönders Spelmanslag, Gniders ja Ålandsfolk.

Mestaripelimannien iltasoitto
22:00 - 23:00
Mestaripelimannit ja Suomenmestarit Erkki Vihinen & Kari Dahlblom sekä Mestaripelimanni Erkki Lassila kisälleineen
Mestaripelimannien iltasoitto

Mestaripelimannit ja Suomenmestarit Erkki Vihinen & Kari Dahlblom taitavat huuliharpun ja kanteleen saumattoman yhteispelin. Mestaripelimanni Erkki Lassila ja tytöt esittävät pelimannisävelmien ohella myös runsaasti lauluja kanteleiden säestyksellä.

Juhlapiha
Juhlapiha
Ihhahhaa
10:00 - 10:30
Ihhahhaa
Ihhahhaa

Ihhahhaa

Lastenmusiikkiyhtye Leimu
10:30 - 11:00
Lastenmusiikkiyhtye Leimu
Lastenmusiikkiyhtye Leimu

Lastenmusiikkiyhtye Leimu

VOPulele
11:00 - 11:30
VOPulele
VOPulele

VOPulele

Taidelukion Irkkubändi
11:30 - 12:00
Taidelukion Irkkubändi
Taidelukion Irkkubändi

Taidelukion Irkkubändi

Harjavallan pelimannit
12:00 - 12:30
Harjavallan pelimannit
Harjavallan pelimannit

Harjavallan pelimannit

Spelarit
12:30 - 13:00
Spelarit
Spelarit

Spelarit

Petäjäniemen pelimannit
13:00 - 13:30
Petäjäniemen pelimannit
Petäjäniemen pelimannit

Petäjäniemen pelimannit

Akkapelimannit
13:30 - 14:00
Akkapelimannit
Akkapelimannit

Akkapelimannit

Kansanlauluyhtye ILO
14:00 - 14:30
Kansanlauluyhtye ILO
Kansanlauluyhtye ILO

Kansanlauluyhtye ILO

Kuopion pelimannit
14:30 - 15:00
Kuopion pelimannit
Kuopion pelimannit

Kuopion pelimannit

Kansantanssia: Purpuridansare
15:00 - 15:30
Purpuridansare
Kansantanssia: Purpuridansare

Purpuridansare

Kansantanssia: Elokset ja Kiphenet
15:30 - 16:00
Elokset ja Kiphenet
Kansantanssia: Elokset ja Kiphenet

Elokset ja Kiphenet

Kaskikuusen pelimannit
16:00 - 16:30
Kaskikuusen pelimannit
Kaskikuusen pelimannit

Kaskikuusen pelimannit

Suomen Sahansoittajat
16:30 - 17:00
Suomen Sahansoittajat
Suomen Sahansoittajat

Suomen Sahansoittajat

Kauhajoen Klaneetit
17:00 - 17:30
Kauhajoen Klaneetit
Kauhajoen Klaneetit

Kauhajoen Klaneetit

PosiDivas
17:30 - 18:00
PosiDivas
PosiDivas

PosiDivas

Karlebynejdens spelmansgille
18:00 - 18:30
Karlebynejdens spelmansgille
Karlebynejdens spelmansgille

Karlebynejdens spelmansgille

Karlebynejdens spelmansgille
18:00 - 18:30
Karlebynejdens spelmansgille
Karlebynejdens spelmansgille

Karlebynejdens spelmansgille

Hönkä
18:30 - 19:00
Hönkä
Hönkä

Hönkä

Kvartti
19:00 - 19:30
Kvartti
Kvartti

Kvartti

Småbönders Spelmanslag
19:30 - 20:00
Småbönders Spelmanslag
Småbönders Spelmanslag

Småbönders Spelmanslag

Juhlapihan tanssit
20:00 - 21:30
Tanssittamassa Karin Parhaat ja Vanajaveden pelimannit
Juhlapihan tanssit

Tanssittamassa Karin Parhaat ja Vanajaveden pelimannit.

Iltamatanssit
21:30 - 00:00
Lilla Spelmanstämman iltamatanssit, jossa tanssittamassa Bergmans spelmanslag, Tjöck Spelmanslag, Salongsorkester ja StämmBandet
Iltamatanssit

Lilla Spelmanstämman iltamatanssit, jossa tanssittamassa Bergmans spelmanslag, Tjöck Spelmanslag, Salongsorkester ja StämmBandet

Krenikka
Krenikka
Piisakas
10:00 - 10:30
Piisakas
Piisakas

Piisakas

L'orgue de Barbarie
10:30 - 11:00
L'orgue de Barbarie
L'orgue de Barbarie

L'orgue de Barbarie

Pelimanniyhtye
11:00 - 11:30
Pelimanniyhtye
Pelimanniyhtye

Pelimanniyhtye

Kupletööri Hannu Musakka
11:30 - 12:00
Kupletööri Hannu Musakka
Kupletööri Hannu Musakka

Kupletööri Hannu Musakka

MAHOTTOMAT
12:00 - 12:30
MAHOTTOMAT
MAHOTTOMAT

MAHOTTOMAT

Omajuttu
12:30 - 13:00
Omajuttu
Omajuttu

Omajuttu

Hyvät Tytöt ja Pojat
13:00 - 13:30
Hyvät Tytöt ja Pojat
Hyvät Tytöt ja Pojat

Hyvät Tytöt ja Pojat

SekaWalta-kvartetti
13:30 - 14:00
SekaWalta-kvartetti
SekaWalta-kvartetti

SekaWalta-kvartetti

Saitenspiel (DE)
14:00 - 14:30
Saitenspiel (DE)
Saitenspiel (DE)

Saitenspiel (DE)

Siniruoko
14:30 - 15:00
Siniruoko
Siniruoko

Siniruoko

Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova
15:00 - 15:30
Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova
Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova

Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova

JanneO/JanO
15:30 - 16:00
JanneO/JanO
JanneO/JanO

JanneO/JanO

Trubaduuri Jukka Törmä
16:00 - 16:30
Trubaduuri Jukka Törmä
Trubaduuri Jukka Törmä

Trubaduuri Jukka Törmä

Jouhinen
16:30 - 17:00
Jouhinen
Jouhinen

Jouhinen

Pirkanmaan maakuntapelimannit
17:00 - 17:30
Pirkanmaan maakuntapelimannit
Pirkanmaan maakuntapelimannit

Pirkanmaan maakuntapelimannit

Turjake
17:30 - 18:00
Turjake
Turjake

Turjake

Karin Parhaat
18:00 - 18:30
Karin Parhaat
Karin Parhaat

Karin Parhaat

Koiranen Kollektion
18:30 - 19:00
Koiranen Kollektion
Koiranen Kollektion

Koiranen Kollektion

Winha
19:00 - 19:30
Winha
Winha

Winha

Mittumaari
19:30 - 20:00
Mittumaari
Mittumaari

Mittumaari

Hiiden Pelimannit
20:00 - 20:30
Hiiden Pelimannit
Hiiden Pelimannit

Hiiden Pelimannit

Vapaan soiton tila
20:30 - 23:00
Vapaan soiton tila
Vapaan soiton tila

Vapaan soiton tila

Viinitupa
Viinitupa
Anna-Liisa Rantamäki
12:00 - 12:30
Anna-Liisa Rantamäki
Anna-Liisa Rantamäki

Anna-Liisa Rantamäki

Kangasalan Balladipelimannit
12:30 - 13:00
Kangasalan Balladipelimannit
Kangasalan Balladipelimannit

Kangasalan Balladipelimannit

Suojanen & Välimaa
13:00 - 13:30
Suojanen & Välimaa
Suojanen & Välimaa

Suojanen & Välimaa

Sarka
13:30 - 14:00
Sarka
Sarka

Sarka

Ahjolan pelimannit
14:00 - 14:30
Ahjolan pelimannit
Ahjolan pelimannit

Ahjolan pelimannit

Trubaduuri Matti Reittamo
14:30 - 15:00
Trubaduuri Matti Reittamo
Trubaduuri Matti Reittamo

Trubaduuri Matti Reittamo

Pessi ja Juntti
15:00 - 15:30
Pessi ja Juntti
Pessi ja Juntti

Pessi ja Juntti

Suo, Kukka ja Jussi
15:30 - 16:00
Suo, Kukka ja Jussi
Suo, Kukka ja Jussi

Suo, Kukka ja Jussi

Lauluyhtye Cantavierre
16:00 - 16:30
Lauluyhtye Cantavierre
Lauluyhtye Cantavierre

Lauluyhtye Cantavierre

Eerika & Sakari
16:30 - 17:00
Eerika & Sakari
Eerika & Sakari

Eerika & Sakari

Kiero Salko
17:00 - 17:30
Kiero Salko
Kiero Salko

Kiero Salko

Huuliveikot - Lipfellows
17:30 - 18:00
Huuliveikot - Lipfellows
Huuliveikot - Lipfellows

Huuliveikot - Lipfellows

Hauru
18:00 - 18:30
Hauru
Hauru

Hauru

Luunappi
18:30 - 19:00
Luunappi
Luunappi

Luunappi

Semmiböl
19:00 - 19:30
Semmiböl
Semmiböl

Semmiböl

Suupohjan Rentukat
19:30 - 20:00
Suupohjan Rentukat
Suupohjan Rentukat

Suupohjan Rentukat

Vanhanpiian Pojat
20:00 - 20:45
Tämä yhtye ei jätä kylmäksi!
Vanhanpiian Pojat

Tämä yhtye ei jätä kylmäksi!

Kalevauva.fi.
20:45 - 21:30
Trubaduuriyhtye, jonka sanoitukset on kerätty suoraan kansan suusta – vauva.fi-foorumilta
Kalevauva.fi.

Kalevauva.fi on Kimmo Nummisen ja Aapo Niinisen nykypäivän trubaduuriyhtye, jonka ohjelmisto on kerätty suoraan kansan suusta – vauva.fi-foorumilta. Kappaleiden sanoitukset on napattu tältä suositulta keskustelupalstalta ja sävelletty yhtyeen toimesta tunnelman mukaiseksi. Kalevauva.fi antaa nettikansan syville riville kauniin äänen ja yhtyeen sulosävelten säestämänä vauvafoorumin kommentit näyttäytyvät aivan uudessa valossa.

Vimma
21:30 - 22:15
Nuorta nykykamuenergiaa
Vimma

Nuorta nykykamuenergiaa

Räsynukke
22:15 - 23:00
Akustista suomenkielistä folkpoppia höystettynä rennolla kansanmusiikkimeiningillä
Räsynukke

Akustista suomenkielistä folkpoppia höystettynä rennolla kansanmusiikkimeiningillä.

Perpetuum Lokomobile
23:00 - 23:30
Perpetuum Lokomobile
Perpetuum Lokomobile

Perpetuum Lokomobile

MAHOTTOMAT
23:30 - 00:00
MAHOTTOMAT
MAHOTTOMAT

MAHOTTOMAT

PahanIlmanLinnuT
00:00 - 00:30
PahanIlmanLinnuT
PahanIlmanLinnuT

PahanIlmanLinnuT

Anssi Känsälä trio
00:30 - 01:30
Laulaako Anssi tänäkin vuonna pöydällä? Meininki on taattu!
Anssi Känsälä trio

Laulaako Anssi tänäkin vuonna pöydällä? Meininki on taattu!

Setori
Setori
Fiddlare
10:00 - 10:30
Fiddlare
Fiddlare

Fiddlare

Tuhmat koirat
10:30 - 11:00
Tuhmat koirat
Tuhmat koirat

Tuhmat koirat

Årvas Stråkbrassaran
11:00 - 11:30
Årvas Stråkbrassaran
Årvas Stråkbrassaran

Årvas Stråkbrassaran

Konni Mannaryyni
11:30 - 12:00
Konni Mannaryyni
Konni Mannaryyni

Konni Mannaryyni

EP 3 & Naapurin Hannu
12:00 - 12:30
EP 3 & Naapurin Hannu
EP 3 & Naapurin Hannu

EP 3 & Naapurin Hannu

Smedarna
12:30 - 13:00
Smedarna
Smedarna

Smedarna

Vilja
13:00 - 13:30
Vilja
Vilja

Vilja

Antti Korhola Potkasee Oven Sisään
13:30 - 14:00
Antti Korhola Potkasee Oven Sisään
Antti Korhola Potkasee Oven Sisään

Antti Korhola Potkasee Oven Sisään

Semmiböl
14:00 - 14:30
Semmiböl
Semmiböl

Semmiböl

Double J Twins
14:30 - 15:00
Double J Twins
Double J Twins

Double J Twins

Hallavalia
15:00 - 15:30
Hallavalia
Hallavalia

Hallavalia

Duo Kaneli
15:30 - 16:00
Duo Kaneli
Duo Kaneli

Duo Kaneli

Tummat Sävelet
16:00 - 16:30
Tummat Sävelet
Tummat Sävelet

Tummat Sävelet

Kupletin juoni
16:30 - 17:00
Kupletin juoni esittää vanhoja kupletteja ja muita tarinallisia laulelmia iloisen räväkästi hivenen päivitettyinäkin.
Kupletin juoni

Kupletin juoni esittää vanhoja kupletteja ja muita tarinallisia laulelmia iloisen räväkästi hivenen päivitettyinäkin.

Kokon Kipinät
17:00 - 17:30
Kokon Kipinät
Kokon Kipinät

Kokon Kipinät

Vellu
17:30 - 18:00
Vellu
Vellu

Vellu

Harjavallan pelimannit
18:00 - 18:30
Harjavallan pelimannit
Harjavallan pelimannit

Harjavallan pelimannit

Leppävirran pelimannit
18:30 - 19:00
Leppävirran pelimannit
Leppävirran pelimannit

Leppävirran pelimannit

Just one more
19:00 - 19:30
Just one more
Just one more

Just one more

O´Pojat
19:30 - 20:00
O´Pojat
O´Pojat

O´Pojat

Mauri ja tytöt
20:00 - 20:30
Mauri ja tytöt
Mauri ja tytöt

Mauri ja tytöt

Papi et sa basse accordéon de canard acoustique
20:30 - 21:00
Papi et sa basse accordéon de canard acoustique
Papi et sa basse accordéon de canard acoustique

Papi et sa basse accordéon de canard acoustique

Pelimannitalon kahvio / Santerin kabinetti
Pelimannitalon kahvio / Santerin kabinetti
Patrick O´Neill (CA), Santerin kabinetissa
12:00 - 12:30
Patrick O´Neill (CA)
Patrick O´Neill (CA), Santerin kabinetissa

Patrick O´Neill (CA)

Finn Hall Duo, Santerin Kabinetissa
12:30 - 13:00
Finn Hall Duo
Finn Hall Duo, Santerin Kabinetissa

Finn Hall Duo

Simunan sakki, Santerin kabinetissa
13:00 - 13:30
Simunan sakki
Simunan sakki, Santerin kabinetissa

Simunan sakki

Duo Anneli ja Aukusti, Santerin kabinetissa
13:30 - 14:00
Duo Anneli ja Aukusti
Duo Anneli ja Aukusti, Santerin kabinetissa

Duo Anneli ja Aukusti

Kari TiinanMies, Santerin kabinetissa
14:00 - 14:30
Kari TiinanMies
Kari TiinanMies, Santerin kabinetissa

Kari TiinanMies

Lehtokurpat, Santerin kabinetissa
14:30 - 15:00
Lehtokurpat
Lehtokurpat, Santerin kabinetissa

Lehtokurpat

Heikin Trio, Santerin kabinetissa
15:00 - 15:30
Heikin Trio
Heikin Trio, Santerin kabinetissa

Heikin Trio

Arvid & Olli-Pekka Lundén, Santerin kabinetissa
15:30 - 16:00
Arvid & Olli-Pekka Lundén
Arvid & Olli-Pekka Lundén, Santerin kabinetissa

Arvid & Olli-Pekka Lundén

Katju Lindqvist, Santerin kabinetissa
16:00 - 16:30
Katju Lindqvist
Katju Lindqvist, Santerin kabinetissa

Katju Lindqvist

Ilo Trio, Santerin kabinetissa
16:30 - 17:00
Ilo Trio
Ilo Trio, Santerin kabinetissa

Ilo Trio

Kanteleduo Alpo ja Riikka, Santerin kabinetissa
17:00 - 17:30
Kanteleduo Alpo ja Riikka
Kanteleduo Alpo ja Riikka, Santerin kabinetissa

Kanteleduo Alpo ja Riikka

Domna, Santerin kabinetissa
17:30 - 18:00
Domna
Domna, Santerin kabinetissa

Domna

3xKuisma, Santerin kabinetissa
18:00 - 18:30
3xKuisma
3xKuisma, Santerin kabinetissa

3xKuisma

Musasepät, Santerin kabinetissa
18:30 - 19:00
Musasepät
Musasepät, Santerin kabinetissa

Musasepät

Vox Stellarum, Santerin kabinetissa
19:00 - 19:30
Vox Stellarum
Vox Stellarum, Santerin kabinetissa

Vox Stellarum

Runotar, Santerin kabinetissa
19:30 - 20:00
Runotar
Runotar, Santerin kabinetissa

Runotar

Uudisraivaajat, kahviossa
20:00 - 20:30
Uudisraivaajat
Uudisraivaajat, kahviossa

Uudisraivaajat

Saitenspiel (DE), kahviossa
20:30 - 21:00
Saitenspiel (DE)
Saitenspiel (DE), kahviossa

Saitenspiel (DE)

Puistolan puskapelimannit, kahviossa
21:00 - 21:30
Puistolan puskapelimannit
Puistolan puskapelimannit, kahviossa

Puistolan puskapelimannit

Suupohjan Rentukat, kahviossa
21:30 - 22:00
Suupohjan Rentukat
Suupohjan Rentukat, kahviossa

Suupohjan Rentukat

Roikastajat, kahviossa
22:00 - 22:30
Roikastajat
Roikastajat, kahviossa

Roikastajat

Chris Stone ja Senni Valtonen (AU/FI), kahviossa
22:30 - 23:00
Chris Stone ja Senni Valtonen (AU/FI)
Chris Stone ja Senni Valtonen (AU/FI), kahviossa

Chris Stone ja Senni Valtonen (AU/FI)

Jamie Huddlestone & Christine Cooper (UK), kahviossa
23:00 - 23:30
Jamie Huddlestone & Christine Cooper (UK)
Jamie Huddlestone & Christine Cooper (UK), kahviossa

Jamie Huddlestone & Christine Cooper (UK)

Kostajan kaipuu, kahviossa
23:30 - 00:00
Kostajan kaipuu
Kostajan kaipuu, kahviossa

Kostajan kaipuu

Violet Moon, kahviossa
00:00 - 00:30
Violet Moon
Violet Moon, kahviossa

Violet Moon

The Wanton Shillelaghs (AU), kahviossa
00:30 - 01:00
The Wanton Shillelaghs (AU)
The Wanton Shillelaghs (AU), kahviossa

The Wanton Shillelaghs (AU)

Doggerland, kahviossa
01:00 - 01:30
Doggerland
Doggerland, kahviossa

Doggerland

Massikka
Massikka
Soitintyhtye Kaksiset
10:30 - 11:00
Soitintyhtye Kaksiset
Soitintyhtye Kaksiset

Soitintyhtye Kaksiset

Himlens Trio
11:00 - 11:30
Himlens Trio
Himlens Trio

Himlens Trio

JAB
11:30 - 12:00
JAB
JAB

JAB

UkuLissut
12:00 - 12:30
UkuLissut
UkuLissut

UkuLissut

Varjopiiri
12:30 - 13:00
Varjopiiri
Varjopiiri

Varjopiiri

Pirkanmaan maakuntapelimannit
13:00 - 13:30
Pirkanmaan maakuntapelimannit
Pirkanmaan maakuntapelimannit

Pirkanmaan maakuntapelimannit

Kitara ja mies
13:30 - 14:00
Kitara ja mies
Kitara ja mies

Kitara ja mies

Käpyjouhikot
14:00 - 14:30
Käpyjouhikot
Käpyjouhikot

Käpyjouhikot

Korvabuusti
14:30 - 15:00
Korvabuusti
Korvabuusti

Korvabuusti

Matti Stenroos
15:00 - 15:30
Matti Stenroos
Matti Stenroos

Matti Stenroos

Töölön viuluklubi
15:30 - 16:00
Töölön viuluklubi
Töölön viuluklubi

Töölön viuluklubi

Mirkun Likat
16:00 - 16:30
Mirkun Likat
Mirkun Likat

Mirkun Likat

Con-the-Set
16:30 - 17:00
Con-the-Set
Con-the-Set

Con-the-Set

Vox Stellarum
17:00 - 17:30
Vox Stellarum
Vox Stellarum

Vox Stellarum

Äijäkanteleet
17:30 - 18:00
Äijäkanteleet
Äijäkanteleet

Äijäkanteleet

Hallavalia
18:00 - 18:30
Hallavalia
Hallavalia

Hallavalia

Mottine
18:30 - 19:00
Mottine
Mottine

Mottine

Eerika & Sakari
19:00 - 19:30
Eerika & Sakari
Eerika & Sakari

Eerika & Sakari

Kirkhakkine
19:30 - 20:00
Kirkhakkine
Kirkhakkine

Kirkhakkine

Waris
20:00 - 20:30
Waris
Waris

Waris

Rykäys
20:30 - 21:00
Rykäys
Rykäys

Rykäys

Suburban String Band
21:00 - 21:30
Suburban Stringband
Suburban String Band

Suburban Stringband

Musasepät
21:30 - 22:00
Musasepät
Musasepät

Musasepät

Pelimanniyhtye
22:00 - 22:30
Pelimanniyhtye
Pelimanniyhtye

Pelimanniyhtye

13.07.2016 Ke/Ons/Wed
Soittosali
Pelimannitalon kahvio / Santerin kabinetti