12.07.2016 Ti/Ti/Tue

10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
00:00
00:30
01:00
01:30
10:00
10:30
11:00
11:30
12:00
12:30
13:00
13:30
14:00
14:30
15:00
15:30
16:00
16:30
17:00
17:30
18:00
18:30
19:00
19:30
20:00
20:30
21:00
21:30
22:00
22:30
23:00
23:30
00:00
00:30
01:00
01:30
Soittosali
Soittosali
Kaustisen tunti
10:00 - 11:00
Anttilan pelimannit ja Salonkylän pelimannit
Kaustisen tunti

Anttilan pelimannit ja Salonkylän pelimannit.

Duo Teder
11:00 - 11:15
Duo Teder
Duo Teder

Duo Teder

Vox Stellarum
11:15 - 11:30
Vox Stellarum
Vox Stellarum

Vox Stellarum

Zwei Mannborgs
11:30 - 11:45
Zwei Mannborgs
Zwei Mannborgs

Zwei Mannborgs

Konni Mannaryyni
11:45 - 12:00
Konni Mannaryyni
Konni Mannaryyni

Konni Mannaryyni

Käpyjouhikot
12:00 - 12:15
Käpyjouhikot
Käpyjouhikot

Käpyjouhikot

Käpylän Viulukolmoset
12:15 - 12:30
Käpylän Viulukolmoset
Käpylän Viulukolmoset

Käpylän Viulukolmoset

Ville
12:30 - 12:45
Ville
Ville

Ville

Hönkä
12:45 - 13:00
Hönkä
Hönkä

Hönkä

Kinnarin Pelimannit
13:30 - 13:45
Kinnarin Pelimannit
Kinnarin Pelimannit

Kinnarin Pelimannit

Orffit 2: Hymykuoppaisella tiellä
13:45 - 14:15
Keikkakimaran osa 2/10!
Orffit 2: Hymykuoppaisella tiellä

Lastenmusiikkiorkesteri Orffit sai alkunsa Kaustisen festivaaleilla 20 vuotta sitten, ja niinpä sitä juhlistetaan tämän kesän juhlilla peräti kymmenen keikan kimaralla! Orffien sanoin: Kävipä meillä duuri! Orffit esiintyvät tiistaista torstaihin ympäri festivaalialuetta. Mitäpä jos kuuntelisit kaikki kymmenen keikkaa?

Jyväskylän kansalaisopiston pelimannikerhot
14:15 - 14:45
Jyväskylän kansalaisopiston pelimannikerhot

Lauluyhtye Fiori
14:45 - 15:00
Lauluyhtye Fiori
Lauluyhtye Fiori

Lauluyhtye Fiori

Kortesjärven pelimannit
15:00 - 15:15
Kortesjärven pelimannit
Kortesjärven pelimannit

Kortesjärven pelimannit

Simunan Sakki
15:15 - 15:30
Simunan Sakki
Simunan Sakki

Simunan Sakki

Harjavallan pelimannit
16:00 - 16:15
Harjavallan pelimannit
Harjavallan pelimannit

Harjavallan pelimannit

Ahjolan pelimannit
16:15 - 16:30
Ahjolan pelimannit
Ahjolan pelimannit

Ahjolan pelimannit

Saitenspiel (DE)
16:30 - 16:45
Saitenspiel (DE)
Saitenspiel (DE)

Saitenspiel (DE)

Matti Stenroos
16:45 - 17:00
Matti Stenroos
Matti Stenroos

Matti Stenroos

Bulgarian kansan lauluja
17:00 - 17:15
Bulgarian kansan lauluja
Bulgarian kansan lauluja

Bulgarian kansan lauluja

Erkki Vihinen & Kari Dahlblom
17:15 - 17:30
Erkki Vihinen & Kari Dahlblom
Erkki Vihinen & Kari Dahlblom

Erkki Vihinen & Kari Dahlblom

Duo Anneli ja Aukusti
17:30 - 17:45
Duo Anneli ja Aukusti
Duo Anneli ja Aukusti

Duo Anneli ja Aukusti

Aila-Duo
17:45 - 18:00
Aila-Duo
Aila-Duo

Aila-Duo

Heikin trio
18:00 - 18:15
Heikin trio
Heikin trio

Heikin trio

Töölön viuluklubi
18:15 - 18:30
Töölön viuluklubi
Töölön viuluklubi

Töölön viuluklubi

Ålandsfolk
18:30 - 18:45
Ålandsfolk
Ålandsfolk

Ålandsfolk

Purolat ystävineen
18:45 - 19:00
Purolat ystävineen
Purolat ystävineen

Purolat ystävineen

Mara & Kumppanit
19:00 - 19:15
Mara & Kumppanit
Mara & Kumppanit

Mara & Kumppanit

Trio Kolme-M
19:15 - 19:30
Trio Kolme-M
Trio Kolme-M

Trio Kolme-M

Keuruulaiset pelimanni-iltamat
20:00 - 21:30
Pilli-Hermannista Pääskysten lähtöön
Keuruulaiset pelimanni-iltamat

Pilli-Hermannista Pääskysten lähtöön.

Iltakonsertti: Hanebriha 10v.
22:00 - 23:00
Laulaja-lauluntekijä Hannu Knuutila tulkitsee myös suomalaisia ja raja- sekä itäkarjalaisia kansanlauluja kanteleen ja kitaran säestyksellä
Iltakonsertti: Hanebriha 10v.

Laulaja-lauluntekijä Hannu Knuutila tulkitsee myös suomalaisia ja raja- sekä itäkarjalaisia kansanlauluja kanteleen ja kitaran säestyksellä.

Juhlapiha
Juhlapiha
Soitinyhtye Kaksiset
10:30 - 11:00
Soitinyhtye Kaksiset
Soitinyhtye Kaksiset

Soitinyhtye Kaksiset

Kimaltavat Taikaponit
11:00 - 11:30
Kimaltavat Taikaponit
Kimaltavat Taikaponit

Kimaltavat Taikaponit

EP3 & Naapurin Hannu
11:30 - 12:00
EP3 & Naapurin Hannu
EP3 & Naapurin Hannu

EP3 & Naapurin Hannu

Heikki ja Harpistit
12:00 - 12:30
Heikki ja Harpistit
Heikki ja Harpistit

Heikki ja Harpistit

Turun Kaksiriviset
12:30 - 13:00
Turun Kaksiriviset
Turun Kaksiriviset

Turun Kaksiriviset

Käpylän Viulukolmoset
13:00 - 13:30
Käpylän Viulukolmoset
Käpylän Viulukolmoset

Käpylän Viulukolmoset

Ahjolan pelimannit
13:30 - 14:00
Ahjolan pelimannit
Ahjolan pelimannit

Ahjolan pelimannit

Nedervetil Hornorkester
14:00 - 14:30
Nedervetil Hornorkester
Nedervetil Hornorkester

Nedervetil Hornorkester

Raakku
14:30 - 15:00
Raakku
Raakku

Raakku

Helsingin Pelimannit
15:00 - 15:30
Helsingin Pelimannit
Helsingin Pelimannit

Helsingin Pelimannit

Talkoopelimannit
15:30 - 16:00
Talkoopelimannit
Talkoopelimannit

Talkoopelimannit

Kansantassia: Grupo Folclórico das Lavradeiras da Meadela (PT)
16:00 - 16:30
Grupo Folclórico das Lavradeiras da Meadela (PT)
Kansantassia: Grupo Folclórico das Lavradeiras da Meadela (PT)

Grupo Folclórico das Lavradeiras da Meadela (PT)

Vimma
16:30 - 17:00
Vimma
Vimma

Vimma

O´Pojat
17:00 - 17:30
O´Pojat
O´Pojat

O´Pojat

Nytky
17:30 - 18:00
Nytky
Nytky

Nytky

Kansantanssia: Sopusakki ja Kortesjärven pelimannit
18:00 - 18:30
Sopusakki ja Kortesjärven pelimannit
Kansantanssia: Sopusakki ja Kortesjärven pelimannit

Sopusakki ja Kortesjärven pelimannit

Kangasalan Pikkupelimannit
18:30 - 19:00
Kangasalan Pikkupelimannit
Kangasalan Pikkupelimannit

Kangasalan Pikkupelimannit

Kangasalan Balladipelimannit
19:00 - 19:30
Kangasalan Balladipelimannit
Kangasalan Balladipelimannit

Kangasalan Balladipelimannit

Töölön viuluklubi
19:30 - 20:00
Töölön viuluklubi
Töölön viuluklubi

Töölön viuluklubi

Juhlapihan tanssit
20:00 - 22:30
Tanssikansaa liikuttavat mm. Vantaan kansanpelimannit ja EHKY:n pelimannit
Juhlapihan tanssit

Tanssikansaa liikuttavat mm. Vantaan kansanpelimannit ja EHKY:n pelimannit.

Keuruun pelimannien iltamatanssit
22:30 - 00:00
Keuruun pelimannien iltamatanssit
Keuruun pelimannien iltamatanssit

Keuruun pelimannien iltamatanssit

Krenikka
Krenikka
Just one more
10:00 - 10:30
Just one more
Just one more

Just one more

Patrick O'Neill (CAN)
10:30 - 11:00
Patrick O'Neill (CAN)
Patrick O'Neill (CAN)

Patrick O'Neill (CAN)

UkuLissut
11:00 - 11:30
UkuLissut
UkuLissut

UkuLissut

Vellu
11:30 - 12:00
Vellu
Vellu

Vellu

Katju Lindqvist
12:00 - 12:30
Katju Lindqvist
Katju Lindqvist

Katju Lindqvist

Teatterikööri Marjaana
12:30 - 13:00
Teatterikööri Marjaana
Teatterikööri Marjaana

Teatterikööri Marjaana

Mara & Kumppanit
13:00 - 13:30
Mara & Kumppanit
Mara & Kumppanit

Mara & Kumppanit

Usko Välimäki
13:30 - 14:00
Usko Välimäki tuore 2016 vuoden mestaripelimanni!
Usko Välimäki

Usko Välimäki tuore 2016 vuoden mestaripelimanni!

Tapio Miettinen
14:00 - 14:30
Tapio Miettinen
Tapio Miettinen

Tapio Miettinen

Suburban String Band
14:30 - 15:00
Suburban Stringband
Suburban String Band

Suburban Stringband

Konni Mannaryyni
15:00 - 15:30
Konni Mannaryyni
Konni Mannaryyni

Konni Mannaryyni

Arvid & Olli-Pekka Lundén
15:30 - 16:00
Arvid & Olli-Pekka Lundén
Arvid & Olli-Pekka Lundén

Arvid & Olli-Pekka Lundén

Orffit 3: Muu vaara
16:00 - 16:45
Keikkakimara kiristyy, vuorossa osa 3/10!
Orffit 3: Muu vaara

Lastenmusiikkiorkesteri Orffit sai alkunsa Kaustisen festivaaleilla 20 vuotta sitten, ja niinpä sitä juhlistetaan tämän kesän juhlilla peräti kymmenen keikan kimaralla! Orffien sanoin: Kävipä meillä duuri! Orffit esiintyvät tiistaista torstaihin ympäri festivaalialuetta. Mitäpä jos kuuntelisit kaikki kymmenen keikkaa? Vuorossa osa 3/10!

Hanebriha
17:00 - 17:30
Hanebriha
Hanebriha

Hanebriha

Duo O´Hoiva!
17:30 - 18:00
Duo O´Hoiva!
Duo O´Hoiva!

Duo O´Hoiva!

Varjopiiri
18:00 - 18:30
Varjopiiri
Varjopiiri

Varjopiiri

Teatterilesket
18:30 - 19:00
Teatterilesket
Teatterilesket

Teatterilesket

Antti Korhola Potkasee Oven Sisään
19:00 - 19:30
Antti Korhola Potkasee Oven Sisään
Antti Korhola Potkasee Oven Sisään

Antti Korhola Potkasee Oven Sisään

Lahikaiset
19:30 - 20:00
Lahikaiset
Lahikaiset

Lahikaiset

Pelimannin penkki: Vapaan soiton tila
20:00 - 23:00
Pelimannin penkki: Vapaan soiton tila
Pelimannin penkki: Vapaan soiton tila

Pelimannin penkki: Vapaan soiton tila

Viinitupa
Viinitupa
Aila-Duo
12:00 - 12:30
Aila-Duo
Aila-Duo

Aila-Duo

Trio Kolme-M
12:30 - 13:00
Trio Kolme-M
Trio Kolme-M

Trio Kolme-M

Yläliedon veikot
13:00 - 13:30
Yläliedon veikot
Yläliedon veikot

Yläliedon veikot

Vapaa aika
13:30 - 14:00
Vapaa aika
Vapaa aika

Kupletin juoni
14:00 - 14:30
Kupletin juoni esittää vanhoja kupletteja ja muita tarinallisia laulelmia iloisen räväkästi hivenen päivitettyinäkin.
Kupletin juoni

Kupletin juoni esittää vanhoja kupletteja ja muita tarinallisia laulelmia iloisen räväkästi hivenen päivitettyinäkin.

Domna
14:30 - 15:00
Domna
Domna

Domna

Matti Stenroos
15:00 - 15:30
Matti Stenroos
Matti Stenroos

Matti Stenroos

Chris Stone ja Senni Valtonen
15:30 - 16:00
Chris Stone ja Senni Valtonen
Chris Stone ja Senni Valtonen

Chris Stone ja Senni Valtonen

Tovi
16:00 - 16:30
Tovi
Tovi

Tovi

Duo Äänenmurros
16:30 - 17:00
Duo Äänenmurros
Duo Äänenmurros

Duo Äänenmurros

Käpyjouhikot
17:00 - 17:30
Käpyjouhikot
Käpyjouhikot

Käpyjouhikot

The Aeon
17:30 - 18:00
The Aeon
The Aeon

The Aeon

Siniruoko
18:00 - 18:30
Siniruoko
Siniruoko

Siniruoko

Komote Lamas
18:30 - 19:00
Komote Lamas
Komote Lamas

Komote Lamas

Tapio Miettinen
19:00 - 19:30
Tapio Miettinen
Tapio Miettinen

Tapio Miettinen

Kuuttaren korut
19:30 - 20:00
Kuuttaren korut
Kuuttaren korut

Kuuttaren korut

Antti Korhola Potkasee Oven Sisään
20:00 - 20:30
Antti Korhola Potkasee Oven Sisään
Antti Korhola Potkasee Oven Sisään

Antti Korhola Potkasee Oven Sisään

Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova
20:30 - 21:00
Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova
Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova

Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova

Trubaduuri Jukka Törmä
21:00 - 21:30
Trubaduuri Jukka Törmä
Trubaduuri Jukka Törmä

Trubaduuri Jukka Törmä

Viskain
21:30 - 22:00
Viskain
Viskain

Viskain

Waris
22:00 - 22:30
laulaja-lauluntekijämusiikkia, joka ammentaa pop/rockista, folkista
Waris

Waris on syntynyt herra Wariksen rakkaudesta musiikkiin ja sanataiteeseen. Herkkä mutta hurja pop/folk tempaa sinut matkalle syvälle yksityiseen kokemukseen, joka on inhimillisyydessään universaali: rakkauteen, kaihoon, raivoisaan elämäniloon. Huumorinkyllästämät, samaistuttavat suomenkieliset sävellykset koettelevat vuoroin nauruhermoja, vuoroin kyynelkanavia.

Turjake
22:30 - 23:00
Turjake
Turjake

Turjake

Poplarit
23:00 - 23:45
Rehellistä suomifolkkia vimpeliläisittäin
Poplarit

Rehellistä suomifolkkia vimpeliläisittäin

Folk och Rockare (SE/EE)
23:45 - 00:30
Ruotsalais-virolainen kansanmusiikkiyhtye viimeisellä keikallaan Kaustisen kesässä 2016
Folk och Rockare (SE/EE)

Ruotsalais-virolainen kansanmusiikkiyhtye viimeisellä keikallaan Kaustisen kesässä 2016.

Wasel & the Weasels
00:30 - 01:30
Wasel & the Weasels viihdyttää Viinituvan jamivuorossa
Wasel & the Weasels

Wasel & the Weasels viihdyttää Viinituvan jamivuorossa

Setori
Setori
MEILLON
11:30 - 12:00
MEILLON
MEILLON

MEILLON

Purolat ystävineen
12:00 - 12:30
Purolat ystävineen
Purolat ystävineen

Purolat ystävineen

Laundry Boys and Sisters
12:30 - 13:00
Laundry Boys and Sisters
Laundry Boys and Sisters

Laundry Boys and Sisters

FourOfUs
13:00 - 13:30
FourOfUs
FourOfUs

FourOfUs

Carl Wenning (DE)
13:30 - 14:00
Carl Wenning (DE)
Carl Wenning (DE)

Carl Wenning (DE)

kiljutrio
14:00 - 14:30
kiljutrio
kiljutrio

kiljutrio

Kitara ja mies
14:30 - 15:00
Kitara ja mies
Kitara ja mies

Kitara ja mies

Piisakas
15:00 - 15:30
Piisakas
Piisakas

Piisakas

Kiero Salko
15:30 - 16:00
Kiero Salko
Kiero Salko

Kiero Salko

Taidelukion Irkkubändi
16:00 - 16:30
Taidelukion Irkkubändi
Taidelukion Irkkubändi

Taidelukion Irkkubändi

TaKaMus
16:30 - 17:00
TaKaMus
TaKaMus

TaKaMus

Fiola
17:00 - 17:30
Fiola
Fiola

Fiola

Lauluyhtye Fiori
17:30 - 18:00
Lauluyhtye Fiori
Lauluyhtye Fiori

Lauluyhtye Fiori

Sakalaiskat
18:00 - 18:30
Sakalaiskat
Sakalaiskat

Sakalaiskat

Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova
18:30 - 19:00
Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova
Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova

Piikkiön Piahvi ja Piispanristin Pukatsoova

Rampe Raven & Porino
19:00 - 19:30
Rampe Raven & Porino
Rampe Raven & Porino

Rampe Raven & Porino

Pikipojat
19:30 - 20:00
Pikipojat
Pikipojat

Pikipojat

Sukutila ja Perinnön Vaarat
20:00 - 20:30
Sukutila ja Perinnön Vaarat
Sukutila ja Perinnön Vaarat

Sukutila ja Perinnön Vaarat

JAB
20:30 - 21:00
JAB
JAB

JAB

3xKuisma
21:00 - 21:30
3xKuisma
3xKuisma

3xKuisma

Old Friend Sun
21:30 - 22:00
Old Friend Sun
Old Friend Sun

Old Friend Sun

Pelimannitalon kahvio / Santerin kabinetti
Pelimannitalon kahvio / Santerin kabinetti
Pieni Duo, Santerin kabinetissa
12:00 - 12:30
Pieni Duo
Pieni Duo, Santerin kabinetissa

Pieni Duo

Markus Haapoja, Santerin kabinetissa
12:30 - 13:00
Markus Haapoja
Markus Haapoja, Santerin kabinetissa

Markus Haapoja

Ville, Santerin kabinetissa
13:00 - 13:30
Ville
Ville, Santerin kabinetissa

Ville

Varjopiiri, Santerin kabinetissa
13:30 - 14:00
Varjopiiri
Varjopiiri, Santerin kabinetissa

Varjopiiri

Trubaduuri Matti Reittamo, Santerin kabinetissa
14:00 - 14:30
Trubaduuri Matti Reittamo
Trubaduuri Matti Reittamo, Santerin kabinetissa

Trubaduuri Matti Reittamo

Duo O-Hoiva!, Santerin kabinetissa
14:30 - 15:00
Duo O-Hoiva!
Duo O-Hoiva!, Santerin kabinetissa

Duo O-Hoiva!

Dew Drop Irenes, Santerin kabinetissa
15:00 - 15:30
Dew Drop Irenes
Dew Drop Irenes, Santerin kabinetissa

Dew Drop Irenes

Sunna, Santerin kabinetissa
15:30 - 16:00
Sunna
Sunna, Santerin kabinetissa

Sunna

Erkki Vihinen & Kari Dahlblom, Santerin Kabinetissa
16:00 - 16:30
Erkki Vihinen & Kari Dahlblom
Erkki Vihinen & Kari Dahlblom, Santerin Kabinetissa

Erkki Vihinen & Kari Dahlblom

Pessi ja Juntti, Santerin kabinetissa
16:30 - 17:00
Pessi ja Juntti
Pessi ja Juntti, Santerin kabinetissa

Pessi ja Juntti

Soitinyhtye Kaksiset, Santerin kabinetissa
17:00 - 17:30
Soitinyhtye Kaksiset
Soitinyhtye Kaksiset, Santerin kabinetissa

Soitinyhtye Kaksiset

JAB, Santerin kabinetissa
17:30 - 18:00
JAB
JAB, Santerin kabinetissa

JAB

Katri Somerjoki Katharsis, Santerin kabinetissa
18:00 - 18:30
Katri Somerjoki Katharsis
Katri Somerjoki Katharsis, Santerin kabinetissa

Katri Somerjoki Katharsis

Saitenspiel (DE), Santerin kabinetissa
18:30 - 19:00
Saitenspiel (DE)
Saitenspiel (DE), Santerin kabinetissa

Saitenspiel (DE)

Vellu, Santerin kabinetissa
19:00 - 19:30
Vellu
Vellu, Santerin kabinetissa

Vellu

HietaKettu, Santerin kabinetissa
19:30 - 20:00
HietaKettu
HietaKettu, Santerin kabinetissa

HietaKettu

Orffit 4: Täällä vartioin minä!, kahviossa
20:15 - 21:00
Orffien keikkakimaran 4. osa on spesiaaliveto lapsenmielisille aikuisille
Orffit 4: Täällä vartioin minä!, kahviossa

Orffien keikkakimaran 4. osa on spesiaaliveto lapsenmielisille aikuisille. Lastenmusiikkiorkesteri Orffit sai alkunsa Kaustisen festivaaleilla 20 vuotta sitten, ja niinpä sitä juhlistetaan tämän kesän juhlilla peräti kymmenen keikan kimaralla! Orffien sanoin: Kävipä meillä duuri! Orffit esiintyvät tiistaista torstaihin ympäri festivaalialuetta. Mitäpä jos kuuntelisit kaikki kymmenen keikkaa?

Kalevauva.fi, kahviossa
21:00 - 21:45
Trubaduuriyhtye, jonka sanoitukset on kerätty suoraan kansan suusta – vauva.fi-foorumilta!
Kalevauva.fi, kahviossa

Trubaduuriyhtye, jonka sanoitukset on kerätty suoraan kansan suusta – vauva.fi-foorumilta!

Kanssalaulaja Eki Luumi, kahviossa
21:45 - 22:15
Kanssalaulaja Eki Luumi
Kanssalaulaja Eki Luumi, kahviossa

Kanssalaulaja Eki Luumi

Rampe Raven & Porino, kahviossa
22:15 - 22:45
Rampe Raven & Porino
Rampe Raven & Porino, kahviossa

Rampe Raven & Porino

Kupletin juoni, kahviossa
22:45 - 23:15
Kupletin juoni esittää vanhoja kupletteja ja muita tarinallisia laulelmia iloisen räväkästi hivenen päivitettyinäkin.
Kupletin juoni, kahviossa

Kupletin juoni esittää vanhoja kupletteja ja muita tarinallisia laulelmia iloisen räväkästi hivenen päivitettyinäkin.

ValmaReetta
23:15 - 23:45
Mustaa ja muun väristä huumoria maustettuna hulvattoman karikatyyrisillä sovituksilla ja stand up- komiikka tavoittelevalla (wannabe) lavakarismalla.
ValmaReetta

ValMareetta soittaa suutaan ja soittimia minkä kerkiää. ValMareetalle mikään soitin ei ole liian vähäpätöinen eikä mikään laulunaihe liian siveetön. Duo syntyi liikennemerkkitolppaa kanniskellessa, joten ValMareetta on vakavasti otettava yhtye. Musiikin vaikutteet tulevat korvien välistä. Vuoden 2016 ajan ValMareetta valmistautuu ahkerasti Kipukoukun ja Munamandoliinin pelimannimerkin suorittamiseen. Joskus ValMareetta unohtaa ilmoittautua esiintyjäksi Kaustisen festareille, mutta esiintyy siellä silti.

Tummat Sävelet, kahviossa
23:45 - 00:15
Tummat Sävelet
Tummat Sävelet, kahviossa

Tummat Sävelet

Tupalinnut, kahviossa
00:15 - 00:45
Tupalinnut
Tupalinnut, kahviossa

Tupalinnut

Reef, kahviossa
00:45 - 01:30
Reef
Reef, kahviossa

Reef

Massikka
Massikka
Trio Pellava
11:30 - 12:00
Trio Pellava
Trio Pellava

Trio Pellava

Los Pollos Burgeros
12:00 - 12:30
Los Pollos Burgeros
Los Pollos Burgeros

Los Pollos Burgeros

Finn Hall Trio
12:30 - 13:00
Finn Hall Trio
Finn Hall Trio

Finn Hall Trio

L'orgue de Barbarie
13:00 - 13:30
L'orgue de Barbarie
L'orgue de Barbarie

L'orgue de Barbarie

Czekoladowi
13:30 - 14:00
Czekoladowi
Czekoladowi

Czekoladowi

Pieni Duo
14:00 - 14:30
Pieni Duo
Pieni Duo

Pieni Duo

Tovi
14:30 - 15:00
Tovi
Tovi

Tovi

Jamie Huddlestone & Christine Cooper (UK)
15:00 - 15:30
Jamie Huddlestone & Christine Cooper (UK)
Jamie Huddlestone & Christine Cooper (UK)

Jamie Huddlestone & Christine Cooper (UK)

Patrick O'Neill (CA)
15:30 - 16:00
Patrick O'Neill (CA)
Patrick O'Neill (CA)

Patrick O'Neill (CA)

Dew Drop Irenes
16:00 - 16:30
Dew Drop Irenes
Dew Drop Irenes

Dew Drop Irenes

Carl Wenning (DE)
16:30 - 17:00
Carl Wenning (DE)
Carl Wenning (DE)

Carl Wenning (DE)

Kiero Salko
17:00 - 17:30
Kiero Salko
Kiero Salko

Kiero Salko

Los Olvidados-duo
17:30 - 18:00
Los Olvidados-duo
Los Olvidados-duo

Los Olvidados-duo

Petteri Tuovinen
18:00 - 18:30
Petteri Tuovinen
Petteri Tuovinen

Petteri Tuovinen

Pessi ja Juntti
18:30 - 19:00
Pessi ja Juntti
Pessi ja Juntti

Pessi ja Juntti

Simunan sakki
19:00 - 19:30
Simunan sakki
Simunan sakki

Simunan sakki

Just one more
19:30 - 20:00
Just one more
Just one more

Just one more

Puistolan puskapelimannit
20:00 - 20:30
Puistolan puskapelimannit
Puistolan puskapelimannit

Puistolan puskapelimannit

Suburban String Band
20:30 - 21:00
Suburban Stringband
Suburban String Band

Suburban Stringband

Hörhö
21:00 - 21:30
Hörhö
Hörhö

Hörhö

Taidelukion Irkkubändi
21:30 - 22:00
Taidelukion Irkkubändi
Taidelukion Irkkubändi

Taidelukion Irkkubändi

3riksson
22:00 - 22:30
3riksson
3riksson

3riksson

12.07.2016 Ti/Ti/Tue
Soittosali
Pelimannitalon kahvio / Santerin kabinetti