2-7 Miehen Trio?

30+1

5/5

A

Aaltonen/Melanen

Ahjolan pelimannit

Ahjolan Tanhuajien Tiistai-ryhmä

Aila Rauhalan kanteletytöt

Aili

Aili & Folks

Airin Spelarit

Akkajee

Alavuden Kaksiriviset

Aleksejevin perhe

Alice Aloof

Alikylän pelimannit

Alusvasara

Anna Morottaja

Anne-Mari Kivimäki

Anni Ilona Hiltunen

Anssi Känsälä

Antero Paananen

Antti Huntus

Antti Korhola Potkasee Oven Sisään

Antti Paalanen

Antti Pohjola

Antti Savilampi

Antti Tuuri

Anttila & Maa

Anttilan pelimannit

Anttilan Pienet Pelimannit

Anturan Alta

Arja Virtanen-Haapasalmi

Arto Järvelä

Arvid Lundén ja Olli-Pekka LundénArvon alotus

Asta ja Tapani Lahikainen

Avojalakaset

Azorit Express

B

Baltic Crossing (FI/DK/UK)

Beepa

”Belyi Svet” (”White light”)

Bill Hota & The Pulvers

Borduna

C

Cantavierre

Captain Cougar

Carriage storage

Christine Cooper

Con-The-Set

D

Dark and Stormy

Désirée Saarela & Triskel

Die kleinen Landstreicher

Dirt farmers

Doggerland

Dragún Irish Dancers

Droichead & Irish Dance Oulu

Duo Anneli ja Aukusti

Duo Gambaamo

Duo Hurme & Amanuenssi

Duo Jaana & Junnu

Duo JennaS

Duo Kaunis Elsa

Duo Lilian Norberg & Petra Saari

Duo Mäsä

Duo PetoKala

Duo Rämä

Duo Selina

Duo Sulo

Duo Suojanen & Välimaa

Duo Timo Rautiainen & Ville Ojanen

Duo Veikkolan Pojat

Duo Vinolempi

E

Eala

Eemo

Eero Grundström

EHKY:n pelimannit

Ehrontahron

Eilan ja Eskon kupletit

Eino Eukko ja Arttu

Ellun kamut

Elonjyvä

EmeritusOttoset

Emilia Lajunen & Kare Eskola

ENKEL

Erkki Kauhanen ja Hyttiset

Erkki Vihinen ja Kari Dahlblom

Erkki-Jussi Koivuluoma

Esko Järvelä

Esko Järvelä Epic Male Band

Esko Salonen

Espoon pelimannit – Esbo spelmanslag

F

FairTrad.

Far Out and Beyond

Fiola

Floating Sofa Quartet (FI/SE/DK)

Floorflower 1.0

Floorflower 2.0

Flowery

Folk is Happening

Folk’Avant (FI/SE)

Folkfakers

Folk-group ”Gamanina”

Four Of Us

Freija

G

Gamanina (BY)

H

Haka

Halavatun akat

Hallavalia

Hamara

Hanebriha

Hanna Poikela

Hanni Autere

Hannu Rahikainen

Hannu Saha

Harjavallan Pelimannit

Harmando

Harry Wessmannin yhtye

Hauru

Heikin trio

Heikki Lahti & KOMIA

Heikki Salo

Helena Kärnä

Helsingin Pelimannit

Herra Tossavainen

HietaKettu

Hiijjen Pelimannit

Hiisipiiri, Hiiden Opisto

Hilja Grönfors Trio

Hilkan vunukat

Himlens Band

Hopianeula

Horjumattomat

Hulentka

Huulihärppes

Huun-Huur-Tu (RU)

Hyvä trio

Hyvät Hyssykät

Häly

Hässäkkä

Hääkuoro

Häävi

Hörhö

Höyhtyän Herkät

I

Idän lokarit

Ihhahhaa

Iin Laulupelimannit

Ii-Team

Ike Virtanen Spesial

Ilo

Ilo(iset) tytöt

Inehmo

Ingmar Furu

Irish Dance Oulu

Irish Session Band

Ismo Alanko

Iso Ilo

ISOn Tanhuujat

Isän tyttö

Itkevät Viikset

J

Jaerv (SE) – Showcase 2015

Jani Koskinen

Janne O

Janne&Mimmit

Jannen Hengentuotteet

Jari Kurjenmaa

Jaron Freeman-Fox and The Opposite of Everything (CA) – This performance was
made possible in part by a grant from the Ontario Arts Council’s National and International Touring program, as well as with assistance from the Canada Council for the Arts.

Jeesiöjärven pelimannit

Jeppaset

Johanna Försti

Johanna Tuomisto

Jonas Borgmästars

Jouheva

Joyful Voices (CH)

J-P Piirainen – Nordic Guitar Music – Showcase 2015

JPP

Juha Itkonen

JunioriOttoset

Jussi Asu

Juurakko

Jylhän Pelimannit

Jyväskylän kansalaisopiston lasten pelimanniryhmät

Jyväskylän pelimannikerho

Jämsän Soimannien huuliharput

Jämsän Soimannien Vapaapääsy-yhtye

K

Kahvilaorkesteri

Kainuun Kansanpelimannit

Kalajokiseudun Harmonikkakerho

Kalakaverit

Kalevan Kaiku

Kalevi ja Kamraatit

Kangasalan Balladipelimannit

Kangasalan Pikkupelimannit

Kankaanpään musiikkiopiston pelimannit

Kansanlaulukuoro Tiilat ja pelimannit

Kansanlauluyhtye iLo

Kansantanssi & Musiikkiryhmä Pörriäiset

Kansantanssi- ja Musiikkiryhmä PÖRRIÄISET

Kansantanssiryhmä Virkeät

Kansantanssiyhtye Tahdittomat

Kanssalaulaja Eki Luumi

Kantara

Kanteleorkesteri Satakieli

Kanteleyhtye Riemu

Kapteeni Arola

Kardemimmit

Kare Eskola

Kari Dahlblom

Kari Oja

Karikko goes Folk

Karin parhaat

Karlebynejdens spelmansgille

KASSIAHASTUS

Katri Helena

Katrilli

Katuorkesteri Odessa

Kauhajoen Klaneetit

Kaustisen Hääkuoro

Kaustisen Iättömät laulunlyömät

Kaustisen kanteleet

Kaustisen Mieslaulajat

Kaustisen orkesteri joht. Janne Nisonen

Kaustisen pelimannit

Kaustisen torviseitsikko

Keisarin Morsiamet

Kesäpelimannit

Ketsele

Kettulaiset

Keuruun Pelimannit

Kiero salko

Kiharakolmio

Kiikka Ramblers

Kiiri

Kimmo Numminen

Kimmo Pohjonen

Kipinä

Kirkonkylän pelimannit

KITTILÄN KAVERUKSET

Koiranen Kollektion

Kokka

Kokkolan irkkutanssijat

Kongero (SE)

Konginkankaan kantri trio

Konni Mannaryyni

Kopla – Showcase 2015

Koriat Friidut

Korpilahden pikkupelimannit

Korsholmsgillet r.f.

Kortesjärven pelimannit

Kuivaniemen ja Simon pelimannit

Kuokkavieraat

Kupletööri

Kupletööri Hannu Musakka

Kustaan sota-kuoro ja orkesteri

Kuusikko

Kuusto

Kuvajainen

kvartti

Kyllikit ja tähdenlento-orkesteri

Käpyjouhikot

Käpylän Fiulit

Käpylän Viulukolmoset ja nuoremmat fiulit

Kärri

Köyhäjoen pelimannit

L

Lappajärven Pelimannit

Laulupelimannit

Lauluryhmä Vuollettaret

Lauluyhtye Cantavierre

Lauluyhtye Fiori

Lauluyhtye Koltiaiset

Lauri Tähkä

Lea Virtanen

Lehtokurpat

Leikarit

Lempi & Lempi

Lempäälän Helkanuoret

Leppävirran pelimannit

Lilla Spelmansstämman

LOS DOS

Los Olvidados-duo

Lusikka-Veikko

Luunappi

Lynyrt Kypsyrt

Länsirannikon pelimannit

Löytö

M

Maija Kauhanen

Maija Pokela

Mały Śląsk Folk Group (PL)

MANdolinMan (BE)

Margis

Marit ja Mikot

Marja&Alfonso

Markus Haapoja

Marttilan PiiloPelimannit MPP

Maskackas spelmani

Matti Johannes Koivu

Matti Stenroos

Meeri ja Roosa Pulakka

Meillon band

Mekkotytöt

Menevät Mimmit

Mestaripelimanni Jouko Heikola ystävineen

Mestaripelimannit Tepot

Metsänhenget

Mimmit

Mimosa

MiniOttoset

Minna Hokka

Mirja Klippel & Alex Jønsson (FI/DK)

Mirja Palo

Mirkun likat

Mittumaari

Mizrakh

Moldurga

Motoran Livakat

Mukulat

Muskotti

Myyttikestit

Mäntsälän Tanhuajat

Mäntyharjun Huuliharpistit

Mäsä

Möttöläinen

N

Naamuskat

Naiskuoro Harput

NapaKampi

Nappulapeli

Nastolan pikkupelimannit

Nice&Voice

Niina & The Beat Callers

Nikulan pelimannit

Nilsiän pussihousukerho

Nina Nordvall Vahlberg & Mirja Palo

Nissin Kööri

Norjat

Northern Colors

Noste

Nuotiopelimannit

Nytky

Näppärit

Närhen Munat

O

O/Å

O’pojat

Ojan pohjalta

Okra Playground

Olavi Tohkanen & Narsistin peili

Olga Kolari

Omajuttu

Onni Rajaniemi

Orivesi All Stars – Vuoden yhtye 2015

Ostrobothnian Folk Orchestra (OFO)

Otra

Otto

Ottoset

Ottosten perilliset

Oulun Huuliharppupelimannit

Oulun Pammaus

Outi Pulkkinen

OYTO

P

Paleface

Palkeet

PAT – Pälvin ja Aunen tarinat

Pauliina Pajala

Pekko Käppi & K.H.H.L.

Pelimanniyhtye Kaksiset

Peltolan Pojat

Peltoniemen pelimannit

Pentti Rasinkangas ja pupulaarimusiikkia

Perheyhtye Akaan Viialasta

Perinnearkku

Pessi ja Juntti

Petkele

PetoKala

Petty Pilgrims

Philomela

Pia Rask

Pietarsaaren Spelmanslag

Piipan pojat

Pikipojat

PikkuOttoset

Pinnin Pojat

Pippurikirurgi & Ohitusleikkausorkesteri

Pirjo Sipi

Pirkanmaan maakuntapelimannit

Pitko – Pääkaupungin Karjalaiset Nuoret ry

Pohjankartanon mandoliinit

Pohjanmaan kehitysvammaiset

Pohjola Project

Pohjonen Alanko

Ponsa

Pookinrakentajat Hailuodosta

Poplarit

PosiDivas

Puikulat

Purpuridansarna

Pursu

Putaan Pelimannit

Pyhäjoen Seelarit

Päivi Hirvonen

Pömpeli

Pörriäiset

Q

R

Rahvaan laulu

Raimo Ulander

Ramses Bond

RAW

Rekolan sekakuoro

Rentukat

RESA

Riikka

Riitta Kossi

Roikastajat

Rommakko

Ronna Jam band

Ronuuttajat

Rosa Latva

Rossi

Ruamjai

Ruoveden Pelimannit

Rutistus

Rykäys

Räsynukke

Rönsy

S

Saana Kastelli

Saana Kujala

Saijan Fiulit

Sakalaiskat

Sakarat Laulupelimannit

Salongsorkestern

Salonki 7

Salonkylän pelimannit

Sanna & Taneli

Sanni ja Laura

Sari ja Mira

Satu Lankinen

Sees

Seinäjoen Kaksiriviset

Seinäjoen Yksiriviset

SekaWalta-kvartetti

Senni Valtonen

Seppä ja Perttu

Shaika balalaika

Shava

SIBA Folk Big Band

Sillankorvan Pelimannit

Silmittömät Viihdeorkesteri

Siltapelimannit

Simunan sakki

Siniruoko

Sirkka Haavisto

Six Peace Puzzle

Smedarna

Småbänders Spelmansslag

Sokeria Pohojalla

Sorrowhearts

Spelarit

Stop tykkänään!

Street Spiritin pelimannit

StämmBandet

Suburban Stringband

Suden Aika

Sukka Hukassa

Sunna

Suomen Sahansoittajat

SU-SA-TA

Susitaipaleen perheorkesteri

Suupohjan Rentukat

Suutarinpojat

Säije

T

T for Three

T.Raudaskoski Folks

Taavit

TaKaMus

Talkoopelimannit

Tallari

Tanhuryhmä Sitriini/Eläkeliiton Oulun yhdistys

Tanhu-Visa

Tanssiryhmä Susirekka

Tanssiryhmä Väkitukko

Tanssiteatteri Rimpparemmi

Tapani Varis

Taruno

Teatterikööri Marjaana

Teatterilesket

Teemu Eerola

Teijo Aho&Kumppanit

Teijo ja Anneli Aho

Teppo Aho

Teppo Alajuntti

Teppo Välimäki

Tero Hyväluoma

Thalamus

The Green Hope

The New Rope String Band (UK)

The Pilgrim

The String Contigent (AU/GB)

Tiina Hokkanen-OjaTimo Alakotila

Timo Alakotila ja Senni Valtonen

Timo Junkkaala ja linjapuhe

Timo Rautiainen

Toivo & Sirkat

Topi Rajala

Topi Saha

Tovi

Tradilinnut

Treasure Land

Tribali (MT)

Triijuulla

Trilli

Trío Bordelestino (CL)

Trio KOLME-M

Trio Vimma

Troppu – Pääkaupungin Karjalaiset nuoret ry

Trubaduuri Jukka Törmä

Trubaduuri Leiska

Trubaduuri Matti Reittamo

Tulikaviat

Tuomas Logrén & Savuava Kirnu

Tuomo Rannankari

Tupalaulajat

Turun Kaksiriviset

Tuulesta viis’

Tuulikki Tee

Tuuren perilliset

Töölön viuluklubi

U

Ulla Laukkanen

Unaja

Urho Ruhje

Usko Välimäki

Usko´s Pois

Uudisraivaajat

V

Vakama

Valma & VarsiNaiset

Valmareetta

Valon pelimannit

Vanajaveden pelimannit

Vanhanpiian Pojat

Vanhat Harput

Vantaan Kansanpelimannit

Varjakka String Band

Varjokuva

Vauvasirkus

Vellamo

Very Nais Band

Vestersundsby spelmän

Vetelin mieskuoro

VeteraaniOttoset

Viiden T

Viitasalo-opiston kansanmusiikkiyhtye

Viitasen Piia

Viljava

Ville

Ville Ojanen

Vinolempi

Viskain-trio

Viskurit

Viti siloonen

Vocal ensemble DiibaDaaba

Vokki

Vokki-Myyrät

Von & Af

Vox Stellarum

Vuokko ystävineen

Vähänimiset

Väsen (SE)

W

Waiting For A Train

Wasel & The Weasels

Weasel’s Old Time & Bluegrass

Wim van der Kooij ja Hauenlaulu

Windalan Pelimannit

Winha

X

Y

Ylikemijoen Laululapset

Yläneen Pelimannit

Ylä-Savon Pelimannit ja laulajat

Young Man’s Misery

Z

Å

Ä

Äijäkanteleet

Äimänkäki

Ässät SSS

Äänikollit-Ljudkollarna-Soundchecks

Ö

Share